Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Strzały w autokomisie

15.06.2010 / ebos/kgp Strzały w autokomisie  

W jednym z autokomisów w Wągrowcu w woj. wielkopolskim doszło wczoraj do strzelaniny. Po wkroczeniu do obiektu policyjnych antyterrorystów wewnątrz budynku policjanci znaleźli zwłoki właściciela autokomisu, oraz rannego w głowę pracownika jednej z firm ochroniarskich.

Mężczyzna w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że to ten mężczyzna śmiertelnie postrzelił właściciela komisu, a następnie usiłował popełnić samobójstwo. Na miejscu pracuje specjalna grupa śledcza i prokurator.

Około godziny 12.00 policjanci z Wągrowca otrzymali wiadomość, że w autokomisie przy ul. Przemysłowej było słychać kilka strzałów. Funkcjonariusze, którzy patrolowali okolicę, już po kilku minutach zabezpieczyli teren, odseparowali osoby postronne i wezwali posiłki. Na miejsce dotarli kryminalni oraz jednostka policyjnych antyterrorystów z Poznania.

Po wejściu do obiektu okazało się, że wewnątrz budynku biurowego znajdowały się zwłoki 36 - letniego Mariana M., właściciela firmy z kilkoma ranami postrzałowymi. Był też tam 31 - letni Mariusz Sz., pracownik jednej z firm ochroniarskich.

Wszystko wskazuje na to, że strzały padły z broni należącej do ochroniarza. On sam prawdopodobnie potem próbował popełnić samobójstwo. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Poznaniu.

Na miejscu pracował prokurator oraz specjalna grupa policjantów z Wągrowca i służb kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Prowadzone były oględziny, zabezpieczane ślady. Przesłuchiwani byli także świadkowie wydarzeń w autokomisie oraz wszystkie inne osoby, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu przyczyn tej tragedii.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.