SQL Error

SQLSTATE[HY000]: General error: 23 Out of resources when opening file '/tmp/#sql_a20_0.MAI' (Errcode: 24 "Too many open files") DESCRIBE visitors_2017_10; /var/www/ebos.pl/index.php at line 91

SQL Error

SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near ':)' at line 1 INSERT INTO visitors_2017_10 () VALUES (:); /var/www/ebos.pl/index.php at line 91
Sprzedaż komunikatora ICQ utrudni ściganie przestępców
Niedziela 22 października 2017 Wydanie nr 3527

Sprzedaż komunikatora ICQ utrudni ściganie przestępców

21.06.2010 / ebos/heise online Sprzedaż komunikatora ICQ utrudni ściganie przestępców  

Zdaniem amerykańskich służb śledczych sprzedaż komunikatora ICQ utrudni ściganie przestępców w Internecie. Informuje o tym "Financial Times", powołując się na wypowiedzi funkcjonariuszy. Usługodawca internetowy AOL planuje odsprzedać ICQ rosyjskiej spółce Digital Sky Technologies (DST), która ma już udziały w Facebooku.

W wyniku sprzedaży i prawdopodobnego przeniesienia serwerów ICQ do Rosji amerykańskie służby śledcze nie będą miały do nich dostępu. "ICQ jest jednym z ulubionych narzędzi komunikacyjnych cyberprzestępców, więc stracimy ważny instrument dochodzeniowy. Każdy znany przestępca jest na ICQ" – cytuje "Financial Times" słowa jednego ze śledczych.

Obecnie serwery ICQ działają w izraelskiej centrali, a tam amerykańskie służby mają w wielu sprawach zapewniony wgląd w zapisy rozmów podejrzanych osób. ICQ to dzieło izraelskiej firmy Mirabilis. Szczególnie dużą popularnością usługa ta cieszy się w Rosji – spośród 42 milionów użytkowników prawie 19 milionów to Rosjanie.

Śledczy zamierzają przedstawić swoje zastrzeżenia Komitetowi ds. Inwestycji Zagranicznych w USA (CFIUS), który ma prawo oprotestować sprzedaż amerykańskich firm inwestorom z zewnątrz. Według informacji gazety na razie nic nie wskazuje na to, by CFIUS zamierzała zablokować transakcję.


Inne artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.