Sobota 23 września 2017 Wydanie nr 3498

Babcia z wnuczkiem w narkotykowym biznesie

06.08.2010 / ebos/kgp Babcia z wnuczkiem w narkotykowym biznesie  

128 porcji marihuany, 44 porcje haszyszu, 100 tabletek ekstazy, wagę elektroniczną, 500 woreczków foliowych oraz ponad 2 tysiące gotówki pochodzącej ze sprzedaży narkotyków, zabezpieczyli kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową na warszawskiej Ochocie.


Zatrzymano również 73-letnią kobietę i jej 21-letniego wnuczka. Na wniosek prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową na Ochocie już od pewnego czasu analizowali informacje i sprawdzali osoby podejrzewane o handel środkami odurzającymi. Z ich wiedzy wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy mogą znajdować się narkotyki.

Funkcjonariusze weszli do obserwowanego mieszkania. W środku zastali starszą kobietę i jej wnuczka. Podczas przeszukania 73-latka zachowywała się bardzo nerwowo, próbowała ukryć znajdujące się w mieszkaniu narkotyki. Czujni policjanci od razu to zauważyli.

W trakcie czynności zabezpieczono 64,12 gramów marihuany, 22 gramy haszyszu, 100 tabletek ekstazy o łącznej wartości około 3600 złotych oraz wagę elektroniczną, 500 woreczków foliowych do pakowania narkotyków i 3 telefony komórkowe. Zabezpieczono również ponad 2 tysiące złotych gotówki, prawdopodobnie pochodzącej ze sprzedaży środków odurzających.

Policjanci zatrzymali 73-latkę i jej wnuczka. Po przesłuchaniu prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. Kobieta odpowie za utrudnienie czynności mundurowym oraz posiadanie narkotyków, 21-latek natomiast za udział w obrocie środkami odurzającymi. Wczoraj mężczyzna został na dwa miesiące tymczasowo aresztowany przez sąd.

Inne artykuły

Nowy rok szkolny w więziennych szkołach

05.09.2017

Tak jak w innych szkołach w Polsce, w Centrach Kształcenia Ustawicznego, funkcjonujących przy aresztach śledczych i zakładach karnych, rozpoczął się rok szkolny. Oficjalna inauguracja miała miejsce w Zakładzie Karnym we Włocławku. Nowy rok...

Czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego - jeśli pojawiła się w ostatnich dniach na dokonanie czynności?

31.08.2017

Pytanie jest proste i logiczne, odpowiedź… niekoniecznie: czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego — nawet jeśli wszyscy czekali do ostatniego momentu (na wniesienie skargi kasacyjnej) — bo skoro na coś mamy dwa...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Ustna umowa pożyczki

13.09.2017

Czy ustna umowa pożyczki jest ważna — a zwłaszcza czy pożyczkobiorca może być zobowiązany do zwrotu pieniędzy pożyczonych „na gębę”? Czy dowodem może być zapisana w kalendarzu pożyczkodawcy notatka — podpisana przez pożyczającego? (wyrok Sądu...

Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią - Konferencja

28.08.2017

Fundacja Court Watch Polska zaprasza wszystkich sędziów do udziału w konferencji pt. „Zaufanie budowane przez komunikację. Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią”, która odbędzie się pod patronatem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - SSN prof...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.