Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Wypadek, pobicie i kolizja w jednym - niewiarygodne

10.08.2010 / ebos/kgp Wypadek, pobicie i kolizja w jednym - niewiarygodne  

W krótkim czasie doszło do dwóch przestępstw oraz spowodowania wykroczenia drogowego. Pijany kierowca potrącił na przejściu dla pieszych dwóch mężczyzn. W chwilę później poturbowani mężczyźni pobiegli za odjeżdżającym samochodem, zatrzymali pojazd i pobili jego kierowcę. Pojazd stoczył się na pobliski parking, gdzie uderzyło w inne auto.


Gdzie to wszystko się wydarzyło?

To niecodzienne zdarzenie miało miejsce w miniona sobotę w Zabrzu przy ulicy Gdańskiej. Za kierownicą peugeota zasiadł 38-letni zabrzanin. Po przejechaniu zaledwie kilkuset metrów potrącił dwóch mężczyzn, którzy niespodziewanie wtargnęli mu na jezdnię. Jeden z poszkodowanych wpadł na maskę i uderzył głową w przednią szybę, natomiast drugi z poszkodowanych siłą uderzenia odbił się od samochodu upadając na jezdnię.

Kiedy zawiadomieni o zdarzeniu policjanci przybyli później na miejsce okazało się, że wszyscy jego uczestnicy są pijani. Nim jednak to nastąpiło przy ulicy Gdańskiej rozgrywały się sceny, które wręcz trudno sobie wyobrazić.

Poszkodowani, choć poturbowani szybko otrząsnęli się i pobiegli w kierunku peugeota, którego kierowca kilkadziesiąt metrów dalej chciał zatrzymać pojazd. Obaj mężczyźni siłą wyprowadzili kierowcę z samochodu, a następnie pobili go.

W międzyczasie nikt nie zwrócił uwagi, że samochód nadal pozostaje w ruchu i stacza się na parking jednego z marketów. Tam pechowcem okazał się fiat punto, a w zasadzie jego właściciel. Kolizja dwóch pojazdów, w sytuacji kiedy w żadnym z pojazdów nie ma kierowcy to ewenement.

Kiedy na miejscu pojawili się mundurowi okazało się, że 38-letni kierowca peugeota ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast poszkodowani, a zarazem sprawcy pobicia mają odpowiednio 1,6 oraz 2 promile.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.