Czwartek 19 października 2017 Wydanie nr 3524

Więźniowie znów walczą z powodzią

10.08.2010 / ebos/ms Więźniowie znów walczą z powodzią  

Już kolejny w tym roku raz kiedy skazani z zakładów karnych w całym kraju zaangażowani są w walkę z powodzią i jej skutkami. Zaangażowanych zostało kilkuset skazanych z zakładów karnych we Wrocławiu, Strzelinie, Głogowie, Zarębie i z Aresztu Śledczego w Lubaniu. To decyzja Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.


540 skazanych jest w pełnej gotowości do podjęcia prac związanych z usuwaniem skutków żywiołu. 34 skazanych zaangażowanych jest dzisiaj w powiecie lubańskim w umacnianie tamtejszych wałów.

- To już kolejny w tym roku raz kiedy skazani z zakładów karnych w całym kraju zaangażowani są w walkę z powodzią, ale też zadania dużo cięższe – usuwanie jej skutków – mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

– Na moje polecenie w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej we Wrocławiu uruchomiono także specjalny, całodobowy telefon, pod którym samorządowcy: wójtowie, burmistrzowie czy prezydenci miast mogą zgłaszać zapotrzebowanie na pomoc skazanych. W razie potrzeby nikt bez takiej pomocy nie zostanie– dodaje Minister.

Numer wspomnianego telefonu to: (071) 32 72 656.

Nie tylko skazani, ale i funkcjonariusze Służby Więziennej zaangażowani są także w bezpośrednią pomoc ofiarom powodzi. Rozładowują m.in. dostarczaną na zalane tereny przez Polski Czerwony Krzyż żywność i inne materiały pierwszej pomocy.

W sobotę (7 sierpnia 2010 r.) m.in. ośmiu osadzonych z Aresztu Śledczego w Lubaniu zatrudnionych było przy pracach związanych z nasypywaniem piasku w tamtejszym Zakładzie Gospodarki i Usług Komunalnych, 15 osadzonych z Zakładu Karnego w Zarębie pracowało przy umacnianiu budynków mieszkalnych w miejscowości Włosień.

Na poszkodowanych przez powódź czekają także wolne miejsca w Ośrodkach Wypoczynkowych pozostających w dyspozycji Służby Więziennej: w Karpaczu i Kulach.

Służba Więzienna – w razie takiej potrzeby – przekazuje powodzianom znajdujące się w jej magazynach nowe materace i koce.

Osadzeni z Aresztu Śledczego w Lubaniu zorganizowali dzisiaj akcję „Chleb dla powodzian”, w wyniku której osobom z zalanych terenów przekazali 40 bochenków chleba.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.