Sobota 18 listopada 2017 Wydanie nr 3554

Zatrzymany w godzinę po napadzie na bank

19.08.2010 / ebos/kgp Zatrzymany w godzinę po napadzie na bank  

W niespełna godzinę po napadzie na bank, kaliscy kryminalni zatrzymali sprawcę. 37-letni mieszkaniec Kalisza sterroryzował nożem kasjerkę jednego z kaliskich oddziałów banku i zażądał wydania pieniędzy. W chwili napadu był kompletnie pijany. Grozi mu kara 12 lat więzienia.


Tuż po godz. 16.00 oficer dyżurny kaliskiej Policji otrzymał zgłoszenie, o tym że w jednej z placówek bankowych, na ul Górnośląskiej doszło do napadu. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.

Jak wstępnie ustalono do banku weszła pijana kobieta. Krótko po niej do oddziału wszedł mężczyzna, który sprawiał wrażenie, że jest niewidomy. Miał laskę i ciemne okulary. W pewnym momencie pomiędzy mężczyzną , a kobietą doszło do sprzeczki, po której kobieta wybiegła z banku.

Ta sytuacja skupiła uwagę wszystkich pracowników banku. Mężczyzna wykorzystał ten moment podbiegł do jednej z kasjerek, przystawił jej nóż do szyi i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy napastnik otrzymał gotówkę wybiegł z banku w kierunku centrum miasta.

Na miejscu napadu śledczy zabezpieczyli ślady i przesłuchali osoby znajdujące się w chwili napadu w placówce. Ustalili, że mężczyzna skradł niewielką sumę pieniędzy. Kryminalni sprawdzając zapisy monitoringu rozpoznali przestępcę. Kiedy jechali go zatrzymać, mężczyzna ten zadzwonił na telefon alarmowy 112 informując, że właśnie przed chwilą napadł na bank. W tym czasie kaliscy kryminalni byli już przed drzwiami jego mieszkania. 37-latek został zatrzymany. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę skradzioną z banku.

Jak się okazało mieszkaniec Kalisza w chwili zatrzymania był kompletnie pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwieje zostanie mu przedstawiony zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za który grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalają w chwili obecnej tożsamość kobiety, która krótko przed napadem była z zatrzymanym mężczyzną w placówce bankowej.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Prawo na kliknięcie myszki

27.10.2017

Skomplikowane orzeczenia sądowe czy zawiłe akty prawne już wkrótce mogą być nieco bardziej przyjazne nawet dla laika. Prawnicy i informatycy łączą siły, pracując nad systemem informacji, dzięki któremu każdy z nas łatwo wyszuka np. aktualne...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.