Wtorek 27 czerwca 2017 Wydanie nr 3410

Zatrzymany w godzinę po napadzie na bank

19.08.2010 / ebos/kgp Zatrzymany w godzinę po napadzie na bank  

W niespełna godzinę po napadzie na bank, kaliscy kryminalni zatrzymali sprawcę. 37-letni mieszkaniec Kalisza sterroryzował nożem kasjerkę jednego z kaliskich oddziałów banku i zażądał wydania pieniędzy. W chwili napadu był kompletnie pijany. Grozi mu kara 12 lat więzienia.


Tuż po godz. 16.00 oficer dyżurny kaliskiej Policji otrzymał zgłoszenie, o tym że w jednej z placówek bankowych, na ul Górnośląskiej doszło do napadu. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.

Jak wstępnie ustalono do banku weszła pijana kobieta. Krótko po niej do oddziału wszedł mężczyzna, który sprawiał wrażenie, że jest niewidomy. Miał laskę i ciemne okulary. W pewnym momencie pomiędzy mężczyzną , a kobietą doszło do sprzeczki, po której kobieta wybiegła z banku.

Ta sytuacja skupiła uwagę wszystkich pracowników banku. Mężczyzna wykorzystał ten moment podbiegł do jednej z kasjerek, przystawił jej nóż do szyi i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy napastnik otrzymał gotówkę wybiegł z banku w kierunku centrum miasta.

Na miejscu napadu śledczy zabezpieczyli ślady i przesłuchali osoby znajdujące się w chwili napadu w placówce. Ustalili, że mężczyzna skradł niewielką sumę pieniędzy. Kryminalni sprawdzając zapisy monitoringu rozpoznali przestępcę. Kiedy jechali go zatrzymać, mężczyzna ten zadzwonił na telefon alarmowy 112 informując, że właśnie przed chwilą napadł na bank. W tym czasie kaliscy kryminalni byli już przed drzwiami jego mieszkania. 37-latek został zatrzymany. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę skradzioną z banku.

Jak się okazało mieszkaniec Kalisza w chwili zatrzymania był kompletnie pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwieje zostanie mu przedstawiony zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za który grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalają w chwili obecnej tożsamość kobiety, która krótko przed napadem była z zatrzymanym mężczyzną w placówce bankowej.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.