Sobota 18 listopada 2017 Wydanie nr 3554

Kabaret 'Ani Mru-Mru' kontrolował kierowców

30.08.2010 / ebos/kgp Kabaret 'Ani Mru-Mru' kontrolował kierowców  

Nietypowy patrol towarzyszył w niedzielę policjantom drogówki podczas działań zorganizowanych w ostatni weekend wakacji. Celem wspólnej akcji policjantów i artystów z kabaretu Ani Mru Mru było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, szczególnie podczas powrotów z letniego wypoczynku.


Kierowców, których jazda była zgodna z przepisami, artyści nagradzali gratulacjami i drobnymi upominkami.

Ostatni weekend wakacji wiąże się jak zwykle ze wzmożonym ruchem na drogach. Policjanci dbając o bezpieczeństwo powracających z letniego wypoczynku zorganizowali wzmocnione patrole. Na ulicach pojawili się nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także patrole prewencji z videorejestratorami i radarami. Jednak tym razem, policyjna akcja miała nie tylko charakter represyjny, ale przede wszystkim promowała bezpieczne zachowania.

W promowaniu tych zachowań lubelskich policjantów wsparli nietypowi „funkcjonariusze”. Marcin, Michał i Waldek z kabaretu "Ani Mru Mru", dla których wcielenie się w rolę policjantów z drogówki było nowym wyzwaniem, wzbudzali wśród kierujących olbrzymie zaskoczenie.

Mieszane patrole, które kontrolowały kierowców na drodze krajowej 82 w miejscowości Turka pod Lublinem miały zadanie sprawdzać, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami. Zwracano szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, oświetlenie, pasy bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Założenie akcji było proste: wzorowi kierowcy nagradzani byli gratulacjami oraz drobnymi upominkami. Były to płyty DVD z autografami członków kabaretu, odblaskowe opaski, policyjne pluszaki oraz maskotki misia ratownika. Te ostatnie trafiały do prawidłowo przewożonych w pojazdach dzieci.

Na tych, którzy popełnili drobne wykroczenia, czekały upomnienia. Jednak nie obyło się też bez kilku mandatów za przekroczenie prędkości.

Niecodzienny patrol podczas akcji skontrolował w sumie kilkunastu kierowców. Co do większości z nich nie było zastrzeżeń. Zaskoczeni kierowcy oraz podróżujący z nimi rodziny nie kryli zdumienia i wyrażali spore zadowolenie z tak niecodziennej i przyjemnej kontroli. Artyści z kabaretu wzorowym kierowcom życzyli bezpiecznej jazdy i dobrego humoru, a tym, którzy złamali przepisy- poprawy zachowania.

O tym, że łamanie przepisów nie popłaca, przekonał się kierowca, który kilkadziesiąt metrów dalej został przyłapany przez policjantów z wideorejestratorem. Mężczyzna nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość, w dodatku wyprzedzał sznur pojazdów przejeżdżając na podwójnej linii ciągłej. W konsekwencji tego został ukarany mandatem i nałożeniem 19 punktów karnych.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Prawo na kliknięcie myszki

27.10.2017

Skomplikowane orzeczenia sądowe czy zawiłe akty prawne już wkrótce mogą być nieco bardziej przyjazne nawet dla laika. Prawnicy i informatycy łączą siły, pracując nad systemem informacji, dzięki któremu każdy z nas łatwo wyszuka np. aktualne...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.