Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

Kabaret 'Ani Mru-Mru' kontrolował kierowców

30.08.2010 / ebos/kgp Kabaret 'Ani Mru-Mru' kontrolował kierowców  

Nietypowy patrol towarzyszył w niedzielę policjantom drogówki podczas działań zorganizowanych w ostatni weekend wakacji. Celem wspólnej akcji policjantów i artystów z kabaretu Ani Mru Mru było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, szczególnie podczas powrotów z letniego wypoczynku.


Kierowców, których jazda była zgodna z przepisami, artyści nagradzali gratulacjami i drobnymi upominkami.

Ostatni weekend wakacji wiąże się jak zwykle ze wzmożonym ruchem na drogach. Policjanci dbając o bezpieczeństwo powracających z letniego wypoczynku zorganizowali wzmocnione patrole. Na ulicach pojawili się nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także patrole prewencji z videorejestratorami i radarami. Jednak tym razem, policyjna akcja miała nie tylko charakter represyjny, ale przede wszystkim promowała bezpieczne zachowania.

W promowaniu tych zachowań lubelskich policjantów wsparli nietypowi „funkcjonariusze”. Marcin, Michał i Waldek z kabaretu "Ani Mru Mru", dla których wcielenie się w rolę policjantów z drogówki było nowym wyzwaniem, wzbudzali wśród kierujących olbrzymie zaskoczenie.

Mieszane patrole, które kontrolowały kierowców na drodze krajowej 82 w miejscowości Turka pod Lublinem miały zadanie sprawdzać, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami. Zwracano szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, oświetlenie, pasy bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Założenie akcji było proste: wzorowi kierowcy nagradzani byli gratulacjami oraz drobnymi upominkami. Były to płyty DVD z autografami członków kabaretu, odblaskowe opaski, policyjne pluszaki oraz maskotki misia ratownika. Te ostatnie trafiały do prawidłowo przewożonych w pojazdach dzieci.

Na tych, którzy popełnili drobne wykroczenia, czekały upomnienia. Jednak nie obyło się też bez kilku mandatów za przekroczenie prędkości.

Niecodzienny patrol podczas akcji skontrolował w sumie kilkunastu kierowców. Co do większości z nich nie było zastrzeżeń. Zaskoczeni kierowcy oraz podróżujący z nimi rodziny nie kryli zdumienia i wyrażali spore zadowolenie z tak niecodziennej i przyjemnej kontroli. Artyści z kabaretu wzorowym kierowcom życzyli bezpiecznej jazdy i dobrego humoru, a tym, którzy złamali przepisy- poprawy zachowania.

O tym, że łamanie przepisów nie popłaca, przekonał się kierowca, który kilkadziesiąt metrów dalej został przyłapany przez policjantów z wideorejestratorem. Mężczyzna nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość, w dodatku wyprzedzał sznur pojazdów przejeżdżając na podwójnej linii ciągłej. W konsekwencji tego został ukarany mandatem i nałożeniem 19 punktów karnych.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.