Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Poszukiwana 15-letnia Dorota Strzelińska

17.09.2010 / ebos/kgp Poszukiwana 15-letnia Dorota Strzelińska  

11 września br. zaginęła 15-letnia Dorota Strzelińska. Dziewczynka bawiła się na festynie w Sarbii. Ktokolwiek widział poszukiwaną lub może pomóc w jej odnalezieniu, proszony jest o kontakt z policjantami z Krosna Odrzańskiego lub z najbliższą jednostką Policji.

W minioną niedzielę (12.09.2010r.) krośnieńscy policjanci zostali zawiadomieni o zaginięciu 15-letniej Doroty Strzelińskiej. Dziewczynka w sobotę, 11 września br., bawiła się na festynie w Sarbii, gm. Krosno Odrzańskie, gdzie spożywała alkohol. Po zabawie 15-latka nie wróciła do domu.

Rysopis zaginionej:
Wiek z wyglądu 12 lat, wzrost 160 cm, waga 50 kg, szczupła budowa ciała, włosy blond, długie do ramion, czesane za ucho. Oczy koloru niebieskiego, twarz pociągła, prosty nos, uszy średnie przylegające. Poszukiwana ubrana była w bluzę koloru szarego wciąganą przez głowę z różowym wzorem z przodu, spodnie jeansowe koloru czarnego oraz różowe buty sportowe.

Po otrzymaniu informacji o zaginięciu, policjanci natychmiast sprawdzili szpitale oraz miejsca, w których wcześniej przebywała Dorota Strzelińska. Rozmawiali również z jej koleżankami i kolegami oraz z pedagogiem szkolnym. Sprawę potraktowano bardzo poważnie i priorytetowo. Informację o ucieczce nieletniej rozesłano do wszystkich jednostek Policji w województwie lubuskim. W poszukiwaniu dziewczynki, policjanci codziennie sprawdzają dworce PKS i stacje PKP oraz miejsca grupowania się młodzieży, czyli parki i boiska szkolne.

Wiemy, że Dorota Strzelińska wcześniej uciekła już z domu, jednak po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu policjanci jeszcze w ten sam dzień ją znaleźli i oddali pod opiekę matce. Ustalono, że w chwili zaginięcia 15-latka miała przy sobie pieniądze, co daje przypuszczenia, że mogła wyjechać poza teren krośnieńskiego powiatu. Prosimy aby osoby które wiedzą co dzieje się z zaginioną lub widziały ją po zabawie przekazały tę informację dla krośnieńskich policjantów, tel. 068 383 3111 lub alarmowy 997, bądź skontaktowały się z najbliższą jednostką Policji.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.