Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Policja najlepiej ocenianą instytucją publiczną

22.09.2010 / ebos/kgp Policja najlepiej ocenianą instytucją publiczną  

Jak wynika z badania przeprowadzonego na początku września 2010 roku przez Centrum Badania Opinii Społecznej, pozytywnie o działalności Policji wypowiada się 71% Polaków. Przeciwne zdanie wyraża około jedna piąta respondentów (21%). Spośród wszystkich ocenianych w tej edycji badania instytucji publicznych, Policja uzyskała najwyższe noty.

Badanie dotyczące oceny instytucji publicznych przeprowadzono w dniach 2-8 września 2010 roku, na reprezentatywnej próbie losowej 1041 dorosłych Polaków. Notowania Policji są dobre i stabilne. Od czterech lat pozytywnie na temat działalności Policji wypowiada się blisko trzy czwarte respondentów. Obecnie odsetek dobrych ocen wynosi 71%, natomiast złych - 21%. Blisko jedna dziesiąta mieszkańców Polski (8%) nie potrafi ocenić działalności Policji.

Respondenci oceniali również działalność prezydenta, parlamentu, władz samorządowych, Kościoła Rzymskokatolickiego, związków zawodowych, instytucji finansowych, wojska, instytucji wymiaru sprawiedliwości, Instytutu Pamięci Narodowej, Trybunału Konstytucyjnego, Najwyższej Izby Kontroli i Rzecznika Praw Obywatelskich.

W obecnej edycji badania najwyżej oceniono działalność Policji. Wśród najlepiej ocenianych instytucji publicznych znalazły się również: wojsko oraz władze samorządowe. Pozostałe instytucje oceniono niżej.

Należy przy tym zauważyć, że praca Policji została oceniona około dwukrotnie wyżej, niż działalność instytucji wymiaru sprawiedliwości, takich jak sądy i prokuratura. Oceny tych instytucji, mimo nieznacznej poprawy w stosunku do wyników z marca 2010 roku, wciąż są dość niskie, natomiast notowania Policji, jak już wcześniej wspomniano, od czterech lat utrzymują ten sam wysoki poziom.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.