Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

W Rzeszowie otwarto nową siedzibę Sądu Rejonowego

27.09.2010 / ebos/ms W Rzeszowie otwarto nową siedzibę Sądu Rejonowego  

35 sal rozpraw, 196 pomieszczeń biurowo-administracyjnych, 8 pomieszczeń socjalnych, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, parking z ponad 200 miejscami – tak wygląda nowa siedziba Sądu Rejonowego w Rzeszowie.


Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w piątek, 24 września, wziął udział w uroczystym otwarciu nowej siedziby rzeszowskiego sądu. Towarzyszył mu Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – Piotr Kluz.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie do czasu wybudowania nowej siedziby przy ul. Kustronia był zlokalizowany w pięciu budynkach na terenie miasta.

- Dzięki tej inwestycji tutejsi sędziowie wreszcie pracują w dużo lepszych warunkach. Obywatele, którzy pojawiają się w tym sądzie, na pewno także odczują udogodnienia – powiedział w trakcie uroczystości Minister Krzysztof Kwiatkowski. – Co bardzo ważne, dzięki zwolnieniu zajmowanej do tej pory powierzchni w siedzibach rzeszowskiego Sądu Okręgowego, warunki pracy sędziów okręgowych również znacząco się poprawiły – dodał.

Inwestycję zrealizowano w ciągu 38 miesięcy. Jej koszt to prawie 74 miliony zł.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.