Wtorek 17 października 2017 Wydanie nr 3522

Kopiarka wykryje podejrzany dokument

15.10.2010 / ebos/heise online Kopiarka wykryje podejrzany dokument  

Canon zapowiedział wersję 5 centralnego systemu zarządzania dokumentami UniFlow. Wydanie to będzie w stanie blokować kopiowanie, faksowanie i drukowanie dokumentu, jeśli zawiera on określone słowa kluczowe.


Według informacji producenta system potrafi na życzenie również powiadamiać administratora, przesyłając mu kopię podejrzanego dokumentu.

Dzięki opisanej funkcji UniFlow ma zapobiegać potencjalnym wyciekom lub rozpowszechnianiu chronionych danych. Działanie blokady opiera się na technologii OCR (Optical Character Recognition) belgijskiej firmy Iris, która przeprowadza analizę na serwerach UniFlow. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób funkcjonuje to w połączeniu z kopiowaniem.

Blokadę wydruku da się jednak ominąć przez modyfikację zakazanych słów kluczowych (o ile są znane), a więc przestawienie znaków bądź zmianę pisowni, np. zastąpienie litery o cyfrą 0 albo l cyfrą 1.

Inne rozwiązania typu DLP (Data Loss Prevention) koncentrują się raczej na kontrolowaniu dokumentów i danych na komputerze, udaremniając na przykład próby przesyłania ich e-mailem i kopiowania na napędy USB.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.