Czwartek 19 października 2017 Wydanie nr 3524

Sędzia Leszek Pietraszko nowym dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

28.10.2010 / ebos/ms Sędzia Leszek Pietraszko nowym dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury  

Minister Sprawiedliwości powołał wczoraj (27.10.2010) Leszka Krzysztofa Pietraszkę – sędziego Sądu Apelacyjnego w Lublinie do pełnienia funkcji dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury na okres 5 lat.


Sędzia Leszek Pietraszko został wybrany spośród pięciu kandydatów, którzy przystąpili do konkursu na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, ogłoszonego przez Ministra Sprawiedliwości zarządzeniem z dnia 28 czerwca 2010 r.

Powołany przez Ministra Sprawiedliwości Zespół do spraw wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dokonał oceny wszystkich zgłoszonych kandydatur pod względem formalnym i merytorycznym. W skład Zespołu wchodził m.in. przedstawiciel Krajowej Rady Sądownictwa i przedstawiciel Prokuratora Generalnego.

Zespół jednogłośnie rekomendował Ministrowi Sprawiedliwości Leszka Pietraszkę jako najlepszego kandydata do pełnienia funkcji dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Sędzia Leszek Pietraszko od ponad 15 lat zajmuje się organizacją działalności szkoleniowej w wymiarze sprawiedliwości i naborem kadr w sądownictwie powszechnym i zawodach prawniczych.

W latach 1996-2008 pełnił funkcję kierownika szkolenia Sądu Wojewódzkiego w Lublinie, Sadu Okręgowego w Lublinie, a następnie lubelskiego Sądu Apelacyjnego.

Wielokrotnie pełnił funkcję przewodniczącego zespołów i komisji egzaminacyjnych do spraw egzaminów sędziowskich oraz uczestniczył w komisjach konkursowych przeprowadzających nabór na aplikację sądową, adwokacką i radcowską.

Z dniem 30 marca 2009 r. sędzia Leszek Pietraszko został delegowany do pełnienia czynności administracyjnych w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury na stanowisku zastępcy dyrektora szkoły. Od 30 marca 2010 r. powierzono mu pełnienie obowiązków dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.