Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Anonimowość w sieci to tylko pozory

29.11.2010 / ebos/kgp Anonimowość w sieci to tylko pozory  

O tym, że nawet w Internecie nie jest się anonimowym przekonali się niedawno czterej mieszkańcy powiatu nowomiejskiego. Młodzi mężczyźni zamieścili na jednym z popularnych portali internetowych film, w którym znieważyli policjantów. Pseudoartyści usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie, pod nadzorem tamtejszej Prokuratury prowadzone jest śledztwo w sprawie znieważenia funkcjonariuszy. Czterech młodych mieszkańców powiatu nowomiejskiego, w jednym z popularnych serwisów internetowych zamieściło piosenkę własnego autorstwa. W tekście użyli wielu wulgaryzmów pod adresem nowomiejskich policjantów. Chociaż żaden z pseudoartystów nie podpisał się pod teledyskiem, policjanci ustalili nazwiska podejrzewanych o popełnienie przestępstwa mężczyzn. Na podstawie zgromadzonych w toku prowadzonego postępowania dowodów, przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstwa znieważenia i zniesławienia funkcjonariuszy.

Mieszkańcom powiatu nowomiejskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny dowód na to, że anonimowość w sieci jest tylko mitem. Każdy, kto popełnia przestępstwo wykorzystując nawet najnowsze osiągnięcia techniki, nie może czuć się bezkarny.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.