Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Akcja "Bezpieczne wakacje 2008 na polskich drogach" trwa

02.08.2008 / ebos/kgp Akcja  

Połowa wakacji już za nami. Jak co roku na drogach obserwujemy wzmożony ruch zarówno samochodów osobowych, jak i autobusów. Dobra pogoda sprzyja też korzystaniu z motocykli, motorowerów i skuterów, które stają się coraz bardziej popularne. Lato to bardzo pracowity okres dla policjantów ruchu drogowego. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg funkcjonariusze realizują akcję "Bezpieczne wakacje 2008".

Kontrole prędkości, przestrzeganie przepisów dotyczących przewożenia najmłodszych, sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg, a także tych, którzy zażywają środki odurzające - to podstawowe założenia policyjnej akcji "Bezpieczne wakacje 2008". Policjanci, w tych miejscach, w których tworzyć się będą korki, np. na trasach dojazdowych do miejscowości turystycznych, będą ręcznie kierować ruchem. Celem jest rozładowanie natężenia ruchu aut.

W zeszłym roku w czasie wakacji doszło do 8 937 wypadków drogowych, w których zginęło 1 052 osób, a 11 826 osób zostało rannych. Przyczyny jak co roku są te same: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz zmęczenie kierowcy spowodowane przekroczeniem czasu pracy. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać na urlop i bezpiecznie wrócić z wypoczynku - apeluje policja.

..........................................................................................

STAN BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM W OKRESIE OD STYCZNIA DO CZERWCA 2008 r.

W okresie od stycznia do czerwca 2008 roku odnotowano:

22 857 wypadków drogowych (mniej o 19, niż w analogicznym okresie 2007r.), w których:

* 28 851 osób odniosło obrażenia ciała (mniej o 415)
* 2 410 osób poniosło śmierć (mniej o 31)
zgłoszono:
* 182 487 kolizji (mniej o 3 886)

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.