Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Akcja: Rowerem bezpiecznie do celu w całej Polsce!

01.06.2009 / ebos.pl/policja.pl Akcja: Rowerem  bezpiecznie do celu w całej Polsce!  

Dzisiaj, przed południem przed Pałacem Mostowskich, zainaugurowano ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów "Rowerem bezpiecznie do celu". Ulicami stolicy przejechali rowerzyści - warszawiacy ze swoimi dziećmi, a wśród nich także przedstawiciele władz, administracji i znani sportowcy. Na Polu Mokotowskim odbył się rodzinny piknik rozpoczęty wypuszczeniem przez dzieci setek balonów do nieba.

Piknik na Polu Mokotowskim poprzedziła konferencja prasowa w niedzielny poranek. Zaproszeni goście spotkali się w Białej Sali Pałacu Mostowskich. Podczas uroczystości ogłoszono wyniku konkursu "Budujemy miasteczka ruchu drogowego". Nagrody i wyróżnienia wręczał Podsekretarza Stanu w MSWiA Adam Rapacki. Podczas spotkania ogłoszono też konkurs na scenariusz spektaklu edukacyjno-profilaktycznego dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przed siedzibą Komendy Stołecznej Policji zgromadzili się dzisiaj warszawiacy na rowerach. W ramach inauguracji ogólnopolskiej kampanii "Rowerem bezpiecznie do celu" przejechali oni ulicami Warszawy. Rowerzyści wyruszyli sprzed Pałacu Mostowskich, pod eskortą policyjnych motocykli, przejechali ulicami: Marszałkowską, przez Plac Konstytucji, Waryńskiego i Batorego, by dotrzeć do Pola Mokotowskiego. Wśród uczestników przejazdu można było spotkać m.in.: Wiceministra Infrastruktury Radosława Stępnia, Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierza Szwajcowskiego, znakomitego polskiego kolarza - Ryszarda Szurkowskiego i pilota rajdowego - Macieja Wisławskiego.

Na Polu Mokotowskim zorganizowano piknik rodzinny. Pogoda niestety w Warszawie nie dopisała, nad miastem przeszła ulewna burza, ale zabawa była udana. Na wszystkich zainteresowanych czekały różne atrakcje: miasteczko rowerowe, sprzęt policyjny. Na miejscu można także było zdawać egzamin na kartę rowerową. Ci, którzy przyjechali do parku na rowerach, mogli je doposażyć w niezbędne elementy odblaskowe rozdawane przez policjantów.

Można także było obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Takie ekspozycje zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych, zwłaszcza jeżeli można usiąść za kierownicą radiowozu, czy przymierzyć się do policyjnego motocykla.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.