Poniedziałek 20 listopada 2017 Wydanie nr 3556

Bezpłatny kurs prawa dla najlepszego

30.10.2009 / ebos/nauka w polsce Bezpłatny kurs prawa dla najlepszego  

Autor najlepszego eseju poświęconego roli adwokata w globalizującym się świecie (The role of an attorney in a global world) będzie mógł skorzystać z bezpłatnego kursu International Legal Skills (ILS) na Wydziale Prawa Uczelni Łazarskiego. Prace do konkursu organizowanego przez Uczelnię można przesyłać do 15 grudnia.

Autorzy esejów, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają 50 proc. zniżki w opłacie za kurs ILS.

Kurs z zakresu prawa trwa rok i jest prowadzony w języku angielskim; ma akredytację Międzynarodowego Centrum Studiów Prawniczych w Salzburgu.

"Zawód prawnika cieszy się dużym prestiżem, więc studia prawnicze są nadal jednym z najbardziej obleganych i cenionych przez maturzystów kierunkiem. Dlatego już w czasie studiów warto zdobyć dodatkowe kompetencje, by w przyszłości móc z sukcesem konkurować o atrakcyjne miejsce pracy" - mówi Iwona Wojtalik z Uczelni Łazarskiego.

Program ILS ma nauczyć prawniczego myślenia poprzez praktyczne poznanie zagadnień poruszanych w trakcie zajęć, pokazanie drogi rozwiązania problemu przedstawionej przez cenionych na całym świecie praktyków prawa. Wykładowcy programu ILS to prawnicy związani z krajowymi zrzeszeniami BAR z Nowego Jorku, Anglii, Rotterdamu, Paryża.

Zagadnienia, które poznają uczestnicy International Legal Skills to m.in. problemy podatkowe w handlu między państwami UE, giełda, rozwiązywanie sporów - negocjacja, mediacja, arbitraż, kontrakty w obrocie międzynarodowym, międzynarodowe transakcje finansowe, bankructwa i restrukturyzacja firm w Polsce i Unii Europejskiej.

Absolwenci otrzymują certyfikat ukończenia anglojęzycznego programu International Legal Skills sygnowany przez Międzynarodowe Centrum Studiów Prawniczych w Salzburgu i Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego.

W konkursie na esej mogą wziąć udział studenci prawa i ekonomii, prawnicy oraz menadżerowie. Esej konkursowy powinien być napisany w języku angielskim i mieć nie więcej niż 25 stron znormalizowanego maszynopisu.

Gotowe teksty, wraz z danymi osobowymi i kontaktowymi autora należy przesyłać do Iwony Wojtalik na adres Uczelni Łazarskiego (ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa) w dwóch wersjach - wydrukowanej i elektronicznej (na nośniku, np. na płycie CD).

Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w roku akademickim 2008/2009 prawo chciało studiować ponad 27 tysięcy osób, co dało temu kierunkowi trzecie miejsce w rankingu najchętniej wybieranych studiów.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Po śladach do przestępcy

20.11.2017

Na podstawie śladów butów jak po nitce do kłębka można dojść do sprawcy zdarzenia. Bo każde obuwie w trakcie użytkowania nabiera charakterystycznych cech. – Są to cechy indywidualne i niepowtarzalne. Na ich podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.