Czwartek 29 czerwca 2017 Wydanie nr 3412

Bezpłatny kurs prawa dla najlepszego

30.10.2009 / ebos/nauka w polsce Bezpłatny kurs prawa dla najlepszego  

Autor najlepszego eseju poświęconego roli adwokata w globalizującym się świecie (The role of an attorney in a global world) będzie mógł skorzystać z bezpłatnego kursu International Legal Skills (ILS) na Wydziale Prawa Uczelni Łazarskiego. Prace do konkursu organizowanego przez Uczelnię można przesyłać do 15 grudnia.

Autorzy esejów, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają 50 proc. zniżki w opłacie za kurs ILS.

Kurs z zakresu prawa trwa rok i jest prowadzony w języku angielskim; ma akredytację Międzynarodowego Centrum Studiów Prawniczych w Salzburgu.

"Zawód prawnika cieszy się dużym prestiżem, więc studia prawnicze są nadal jednym z najbardziej obleganych i cenionych przez maturzystów kierunkiem. Dlatego już w czasie studiów warto zdobyć dodatkowe kompetencje, by w przyszłości móc z sukcesem konkurować o atrakcyjne miejsce pracy" - mówi Iwona Wojtalik z Uczelni Łazarskiego.

Program ILS ma nauczyć prawniczego myślenia poprzez praktyczne poznanie zagadnień poruszanych w trakcie zajęć, pokazanie drogi rozwiązania problemu przedstawionej przez cenionych na całym świecie praktyków prawa. Wykładowcy programu ILS to prawnicy związani z krajowymi zrzeszeniami BAR z Nowego Jorku, Anglii, Rotterdamu, Paryża.

Zagadnienia, które poznają uczestnicy International Legal Skills to m.in. problemy podatkowe w handlu między państwami UE, giełda, rozwiązywanie sporów - negocjacja, mediacja, arbitraż, kontrakty w obrocie międzynarodowym, międzynarodowe transakcje finansowe, bankructwa i restrukturyzacja firm w Polsce i Unii Europejskiej.

Absolwenci otrzymują certyfikat ukończenia anglojęzycznego programu International Legal Skills sygnowany przez Międzynarodowe Centrum Studiów Prawniczych w Salzburgu i Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego.

W konkursie na esej mogą wziąć udział studenci prawa i ekonomii, prawnicy oraz menadżerowie. Esej konkursowy powinien być napisany w języku angielskim i mieć nie więcej niż 25 stron znormalizowanego maszynopisu.

Gotowe teksty, wraz z danymi osobowymi i kontaktowymi autora należy przesyłać do Iwony Wojtalik na adres Uczelni Łazarskiego (ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa) w dwóch wersjach - wydrukowanej i elektronicznej (na nośniku, np. na płycie CD).

Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w roku akademickim 2008/2009 prawo chciało studiować ponad 27 tysięcy osób, co dało temu kierunkowi trzecie miejsce w rankingu najchętniej wybieranych studiów.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.