Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Budowa społecznej świadomości zagrożeń-SECURE 2008

02.10.2008 / ebos/serwis Nauka w Polsce Budowa społecznej świadomości zagrożeń-SECURE 2008  

Ochrona tożsamości i budowa świadomości zagrożeń występujących w Internecie to główne tematy XII Konferencji na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego – „SECURE 2008", która rozpocznie się 2 października w Warszawie. Organizatorem konferencji jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa i działający w NASK zespół CERT Polska.


"Na konferencji pojawią się przedstawiciele największych polskich serwisów internetowych, w których do ataków na tożsamość dochodzi praktycznie non-stop. Uczestnicy wysłuchają m.in. wystąpień specjalistów z serwisów Allegro.pl i Nasza-Klasa.pl, a także przedstawiciela Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych" - informuje Anna Maj z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Jak przypomina przedstawicielka NASK, od wielu lat stałym elementem programu SECURE są kwestie budowy społecznej świadomości zagrożeń występujących w Internecie.

"Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy poświęcają temu tematowi całą sesję, podczas której głos zabiorą zarówno polscy specjaliści z NASK i Fundacji Dzieci Niczyje zaangażowani w realizację europejskiego programu Saferinternet.pl, jak i przedstawiciele ENISA – Europejskiej Agencji bezpieczeństwa Sieci i Informacji, która również stawia sobie za jeden z priorytetów tworzenie programów uświadamiających o zagrożeniach w sieci" - informuje.

W programie konferencji znajduje się także blok dotyczący bezpieczeństwa IT w sektorze administracji państwowej.

Jak mówi, interesująco zapowiadają się informacje na temat działania nowych zespołów typu CERT, powstałych w strukturach administracji – CERTu wojskowego i działającego od tego roku w ramach ABW – CERTu rządowego – GOV.CERT.PL.

Kolejna sesja SECURE 2008 związana z bezpieczeństwem teleinformatycznym dotyczy bezpieczeństwa e-banking. Na jej tematykę składają się prezentacje przygotowane przez przedstawicieli Związku Banków Polskich i CERT-u węgierskiego.

"Zawsze dbamy o to, aby SECURE była okazją do zaprezentowania bieżącej działalności operacyjnej i projektowej zespołu CERT Polska. Obok doświadczeń wynikających z obsługiwanych przez nas przypadków naruszenia bezpieczeństwa i współpracy z innymi polskimi zespołami reagowania, szeroko przedstawimy właściwie wszystkie najważniejsze projekty prowadzone przez CERT Polska, takie jak ARAKIS, WOMBAT i HoneySpider Network - mówi kierownik działu CERT Polska w NASK, Mirosław Maj. - Uzupełnieniem informacji o działalności NASK w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego będzie sesja, w trakcie której zostaną przedstawione inne tematy – dotyczące bezpieczeństwa DNS, rozwiązań hostingowych i systemów biometrii."

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.secure.edu.pl

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.