Poniedziałek 20 listopada 2017 Wydanie nr 3556

CBŚ - kolejna udana akcja

21.12.2008 / policja.pl / ebos.pl CBŚ - kolejna udana akcja  

Policjanci z komendy stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego przy ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową przeprowadzili akcję wymierzoną w osoby powiązane z grupami przestępczymi. Policjanci zatrzymali cztery osoby. Zabezpieczono też narkotyki i znaczne kwoty pieniędzy pochodzące najprawdopodobniej z działalności przestępczej. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Policjanci z komendy stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ przy ścisłej współpracy z Prokuratorami Wydziału X w Warszawie Prokuratury Krajowej od dłuższego czasu prowadzą śledztwo dotyczące grupy przestępczej zajmującej się hurtowym przemytem narkotyków, oraz ich dystrybucją na terenie całego kraju. Grupa ta współpracowała z grupami: "ożarowską", "mokotowską", "wołomińską" "nowodworską" dostarczając im narkotyki, które następnie były przez te grupy sprzedawane. W ramach prowadzonego śledztwa zatrzymanych zostało już wiele osób, które zostały przez sąd tymczasowo aresztowane. Tym razem policjanci i prokuratorzy przygotowali kolejne uderzenie w świat przestępczy. Przygotowana akcja zakładała zatrzymanie jednocześnie kilku osób w tym samym czasie. Wczesnym rankiem funkcjonariusze wkroczyli do kilku wytypowanych mieszkań, gdzie ukrywać się mieli poszukiwani przestępcy.

Podczas akcji zatrzymano wszystkie cztery osoby, które były przez policjantów poszukiwane. Zatrzymani mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni. Robert S. (lat 30), Robert Ź. (lat35), Michał N. (lat28), oraz Piotr B. (lat25) trafili do policyjnego aresztu.

W mieszkaniach przestępców funkcjonariusze znaleźli znaczne kwoty pieniędzy pochodzące najprawdopodobniej z przestępczej działalności i narkotyki w postaci marihuany i kokainy.

Prokuratorzy z Prokuratury Krajowej po zapoznaniu się z całością zebranych dowodów w sprawie wystąpili do Sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli przychylił się do wniosków Prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Po śladach do przestępcy

20.11.2017

Na podstawie śladów butów jak po nitce do kłębka można dojść do sprawcy zdarzenia. Bo każde obuwie w trakcie użytkowania nabiera charakterystycznych cech. – Są to cechy indywidualne i niepowtarzalne. Na ich podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.