Czwartek 29 czerwca 2017 Wydanie nr 3412

CBŚ - kolejna udana akcja

21.12.2008 / policja.pl / ebos.pl CBŚ - kolejna udana akcja  

Policjanci z komendy stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego przy ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową przeprowadzili akcję wymierzoną w osoby powiązane z grupami przestępczymi. Policjanci zatrzymali cztery osoby. Zabezpieczono też narkotyki i znaczne kwoty pieniędzy pochodzące najprawdopodobniej z działalności przestępczej. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Policjanci z komendy stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ przy ścisłej współpracy z Prokuratorami Wydziału X w Warszawie Prokuratury Krajowej od dłuższego czasu prowadzą śledztwo dotyczące grupy przestępczej zajmującej się hurtowym przemytem narkotyków, oraz ich dystrybucją na terenie całego kraju. Grupa ta współpracowała z grupami: "ożarowską", "mokotowską", "wołomińską" "nowodworską" dostarczając im narkotyki, które następnie były przez te grupy sprzedawane. W ramach prowadzonego śledztwa zatrzymanych zostało już wiele osób, które zostały przez sąd tymczasowo aresztowane. Tym razem policjanci i prokuratorzy przygotowali kolejne uderzenie w świat przestępczy. Przygotowana akcja zakładała zatrzymanie jednocześnie kilku osób w tym samym czasie. Wczesnym rankiem funkcjonariusze wkroczyli do kilku wytypowanych mieszkań, gdzie ukrywać się mieli poszukiwani przestępcy.

Podczas akcji zatrzymano wszystkie cztery osoby, które były przez policjantów poszukiwane. Zatrzymani mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni. Robert S. (lat 30), Robert Ź. (lat35), Michał N. (lat28), oraz Piotr B. (lat25) trafili do policyjnego aresztu.

W mieszkaniach przestępców funkcjonariusze znaleźli znaczne kwoty pieniędzy pochodzące najprawdopodobniej z przestępczej działalności i narkotyki w postaci marihuany i kokainy.

Prokuratorzy z Prokuratury Krajowej po zapoznaniu się z całością zebranych dowodów w sprawie wystąpili do Sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli przychylił się do wniosków Prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.