Środa 28 czerwca 2017 Wydanie nr 3411

CBŚ - sukcesy na polu "walki" z gangiem mokotowskim

15.07.2008 / ebos/kgp CBŚ - sukcesy na polu  

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali lidera grupy mokotowskiej. Wojciech S. ps. "Wojtas", "Kierownik" (34 l.) był poszukiwany listem gończym za działalność w tzw. grupie "obcinaczy palców" (odłam "mokotowa"). Policjanci podejrzewają, że Wojciech S. stoi za ostatnimi zabójstwami w Warszawie, które były wynikiem porachunków między przestępcami. Mężczyźnie grozi najwyższy wymiar kary.

Zatrzymany "Wojtas" ma związek z działalnością odłamu grupy mokotowskiej tzw. "obcinaczy palców" i zatrzymanym dwa tygodnie temu przez policjantów CBŚ Arturem N. ps. Niuniek. Istnieją podejrzenia, że "Kierownik" stoi za ostatnimi zabójstwami w Warszawie. Chodzi o przestępcze porachunki i zastraszenie tzw. "skruszonych" przestępców działających w Polsce.

Gang mokotowski rozbity w kwietniu przez policjantów CBŚ należał do najbardziej bezwzględnych grup przestępczych działających w Polsce. Zajmował się najbrutalniejszymi przestępstwami kryminalnymi: zabójstwami, uprowadzeniami dla okupu, napadami rabunkowymi, wymuszeniami haraczy, handlem bronią i narkotykami.

"Wojtas" rządził grupą po zatrzymaniu jej przywódców Andrzeja H. ps. Korek i Zbigniewa C. ps. Daks. Prawdopodobnie od niego wyszły zlecenia uprowadzeń policjantów i prokuratorów prowadzących śledztwo przeciwko grupie mokotowskiej.

"Kierownikowi" zostaną przedstawione zarzuty przywództwa zorganizowanej grupy przestępczej, zlecenia zabójstwa, posiadania broni palnej, materiałów wybuchowych, uprowadzenia dla okupu, handlu znacznymi ilościami narkotyków.

Wojciech S. to zdaniem policjantów najgroźniejszy ze wszystkich zatrzymanych przez CBŚ przestępców działających w grupie mokotowskiej. Był ostatnim niekwestionowanym liderem tego gangu. Jego zatrzymanie to wynik poszukiwań "Szkatuły".

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.