Niedziela 19 listopada 2017 Wydanie nr 3555

CBŚ - sukcesy na polu "walki" z gangiem mokotowskim

15.07.2008 / ebos/kgp CBŚ - sukcesy na polu  

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali lidera grupy mokotowskiej. Wojciech S. ps. "Wojtas", "Kierownik" (34 l.) był poszukiwany listem gończym za działalność w tzw. grupie "obcinaczy palców" (odłam "mokotowa"). Policjanci podejrzewają, że Wojciech S. stoi za ostatnimi zabójstwami w Warszawie, które były wynikiem porachunków między przestępcami. Mężczyźnie grozi najwyższy wymiar kary.

Zatrzymany "Wojtas" ma związek z działalnością odłamu grupy mokotowskiej tzw. "obcinaczy palców" i zatrzymanym dwa tygodnie temu przez policjantów CBŚ Arturem N. ps. Niuniek. Istnieją podejrzenia, że "Kierownik" stoi za ostatnimi zabójstwami w Warszawie. Chodzi o przestępcze porachunki i zastraszenie tzw. "skruszonych" przestępców działających w Polsce.

Gang mokotowski rozbity w kwietniu przez policjantów CBŚ należał do najbardziej bezwzględnych grup przestępczych działających w Polsce. Zajmował się najbrutalniejszymi przestępstwami kryminalnymi: zabójstwami, uprowadzeniami dla okupu, napadami rabunkowymi, wymuszeniami haraczy, handlem bronią i narkotykami.

"Wojtas" rządził grupą po zatrzymaniu jej przywódców Andrzeja H. ps. Korek i Zbigniewa C. ps. Daks. Prawdopodobnie od niego wyszły zlecenia uprowadzeń policjantów i prokuratorów prowadzących śledztwo przeciwko grupie mokotowskiej.

"Kierownikowi" zostaną przedstawione zarzuty przywództwa zorganizowanej grupy przestępczej, zlecenia zabójstwa, posiadania broni palnej, materiałów wybuchowych, uprowadzenia dla okupu, handlu znacznymi ilościami narkotyków.

Wojciech S. to zdaniem policjantów najgroźniejszy ze wszystkich zatrzymanych przez CBŚ przestępców działających w grupie mokotowskiej. Był ostatnim niekwestionowanym liderem tego gangu. Jego zatrzymanie to wynik poszukiwań "Szkatuły".

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Prawo na kliknięcie myszki

27.10.2017

Skomplikowane orzeczenia sądowe czy zawiłe akty prawne już wkrótce mogą być nieco bardziej przyjazne nawet dla laika. Prawnicy i informatycy łączą siły, pracując nad systemem informacji, dzięki któremu każdy z nas łatwo wyszuka np. aktualne...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.