Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Coraz mniej wolnych miejsc pracy w Policji

21.10.2008 / ebos/kgp Coraz mniej wolnych miejsc pracy w Policji  

Ubywa wolnych miejsc pracy w Policji. Jak się okazuje policjant staje się coraz bardziej atrakcyjnym zawodem dla młodych ludzi. Liczba wakatów w skali kraju spadła do około 4 200. Jest to najniższy poziom od prawie 3 lat.

Jak wynika z danych Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji na początku października liczba wakatów spadła do 4233. Jest to najniższy poziom od prawie 3 lat. W analogicznym okresie ubiegłego roku na kandydatów do Policji czekały 6434 wolne miejsca. Co ważniejsze nie jest to jednorazowe wahanie. Liczba wakatów spadła do poniżej pięciu tysięcy już na początku sierpnia br.

Szczególnie ważny jest spadek ilości wakatów w dużych garnizonach czyli tam gdzie ze względu na dużo ofert pracy w "cywilu" o kandydatów do służby w Policji zawsze było najtrudniej. Zaczynają być widoczne efekty kampanii rekrutacyjnych takich jak "Zmień mundurek" prowadzonej przez komendę stołeczną czy "Warto wstąpić" – w garnizonie bydgoskim.

W porównaniu do zeszłego roku w jednostkach podległych komendzie stołecznej Policji przybyło stu policjantów, podobnie w komendzie wojewódzkiej we Wrocławiu czy w województwie zachodniopomorskim. Jeszcze lepiej jest na Śląsku; w tym największym w kraju garnizonie liczba wakatów spadła do około czterech procent (pozostało 486 wolnych miejsc) a w służbie w porównaniu z październikiem 2007 r. przybyło ponad 300 policjantów. W woj. kujawsko – pomorskim wolne miejsca stanowią niecałe trzy procent (wakatów jest tylko 189 - 3 lata temu było ponad 400), a podkarpackim wakaty spadły z 4,81 do niecałego procenta. Kolejnym przykładem jest sytuacja w Wielkopolsce. Liczba wakatów spadła do 288. Jeszcze 1 kwietnia tego roku były 502 wolne miejsca pracy. Do końca roku KWP w Poznaniu ma dwa terminy przyjęć do służby tj. w listopadzie i grudniu, kiedy przyjętych do pracy zostanie kolejnych 105 nowych policjantów.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.