Środa 22 listopada 2017 Wydanie nr 3558

Funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli ponad 13 kg narkotyków

12.06.2009 / ebos.pl/policja.pl Funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli ponad 13 kg narkotyków  

Ponad 13 kilogramów narkotyków zabezpieczyli policjanci CBŚ, w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, podczas działań na terenie województwa dolnośląskiego. Wartość hurtową zabezpieczonych narkotyków szacuje się na ponad 315 tysięcy złotych. W związku z tą sprawą dziewięć osób usłyszało zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków. Szóstka zatrzymanych została aresztowana przez opolski sąd. Za takie czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP prowadzą postępowanie w sprawie działającej na terenie województwa dolnośląskiego zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających takich jak amfetamina i marihuana.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło 16 grudnia ubiegłego roku. Policjanci zatrzymali 25-latka poruszającego się osobowym mercedesem. W trakcie przeszukania samochodu, ujawniono opakowania z 2,2 kilogramem marihuany. Następnie, w jednym z mieszkań, funkcjonariusze CBŚ ujawnili walizkę, w której znajdowały się worki z ponad 5,5 kilogramami amfetaminy oraz prawie 0,5 kilograma marihuany. W mieszkaniu zatrzymano 24-letnią kobietę. Obie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został aresztowany, a kobieta została objęta dozorem Policji. Orzeczono również poręczenie majątkowe.

W lutym br. policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby i zabezpieczyli 4,06 kg marihuany, 250 gram amfetaminy i kilka gram kokainy. Dwaj mieszkańcy (24 i 25 lat) województwa dolnośląskiego, po usłyszeniu zarzutów, zostali aresztowani przez Sąd Rejonowy w Opolu.

Natomiast w maju funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 33-letniego, nieformalnego przywódcę rozpracowywanej grupy. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków, został aresztowany przez opolski sąd.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, umożliwił zatrzymanie kolejnych czterech osób. 8 czerwca funkcjonariusze zatrzymali czwórkę mieszańców województwa dolnośląskiego. Zatrzymani to dwaj 25-latkowie i dwie kobiety (21 i 25 lat). Podczas przeszukania pomieszczeń należących do jednej z zatrzymanych kobiet, funkcjonariusze zabezpieczyli 700 gram amfetaminy oraz ponad 8 000 złotych w gotówce. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków.

Dziś Sąd Rejonowy w Opolu, na wniosek prokuratury, aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. 21-letnia kobieta została objęta dozorem Policji i zakazem opuszczania kraju. Natomiast 25-latka będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Policjanci, na poczet przyszłych kar, zabezpieczyli mienie o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Po śladach do przestępcy

20.11.2017

Na podstawie śladów butów jak po nitce do kłębka można dojść do sprawcy zdarzenia. Bo każde obuwie w trakcie użytkowania nabiera charakterystycznych cech. – Są to cechy indywidualne i niepowtarzalne. Na ich podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.