Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

Funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli ponad 13 kg narkotyków

12.06.2009 / ebos.pl/policja.pl Funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli ponad 13 kg narkotyków  

Ponad 13 kilogramów narkotyków zabezpieczyli policjanci CBŚ, w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, podczas działań na terenie województwa dolnośląskiego. Wartość hurtową zabezpieczonych narkotyków szacuje się na ponad 315 tysięcy złotych. W związku z tą sprawą dziewięć osób usłyszało zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków. Szóstka zatrzymanych została aresztowana przez opolski sąd. Za takie czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP prowadzą postępowanie w sprawie działającej na terenie województwa dolnośląskiego zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających takich jak amfetamina i marihuana.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło 16 grudnia ubiegłego roku. Policjanci zatrzymali 25-latka poruszającego się osobowym mercedesem. W trakcie przeszukania samochodu, ujawniono opakowania z 2,2 kilogramem marihuany. Następnie, w jednym z mieszkań, funkcjonariusze CBŚ ujawnili walizkę, w której znajdowały się worki z ponad 5,5 kilogramami amfetaminy oraz prawie 0,5 kilograma marihuany. W mieszkaniu zatrzymano 24-letnią kobietę. Obie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został aresztowany, a kobieta została objęta dozorem Policji. Orzeczono również poręczenie majątkowe.

W lutym br. policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby i zabezpieczyli 4,06 kg marihuany, 250 gram amfetaminy i kilka gram kokainy. Dwaj mieszkańcy (24 i 25 lat) województwa dolnośląskiego, po usłyszeniu zarzutów, zostali aresztowani przez Sąd Rejonowy w Opolu.

Natomiast w maju funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 33-letniego, nieformalnego przywódcę rozpracowywanej grupy. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków, został aresztowany przez opolski sąd.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, umożliwił zatrzymanie kolejnych czterech osób. 8 czerwca funkcjonariusze zatrzymali czwórkę mieszańców województwa dolnośląskiego. Zatrzymani to dwaj 25-latkowie i dwie kobiety (21 i 25 lat). Podczas przeszukania pomieszczeń należących do jednej z zatrzymanych kobiet, funkcjonariusze zabezpieczyli 700 gram amfetaminy oraz ponad 8 000 złotych w gotówce. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków.

Dziś Sąd Rejonowy w Opolu, na wniosek prokuratury, aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. 21-letnia kobieta została objęta dozorem Policji i zakazem opuszczania kraju. Natomiast 25-latka będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Policjanci, na poczet przyszłych kar, zabezpieczyli mienie o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.