Poniedziałek 25 września 2017 Wydanie nr 3500

Gangsterzy z Pruszkowa wracają do swojego "fachu"

16.06.2008 / ebos/dziennik Gangsterzy z Pruszkowa wracają do swojego  

Mordować, zastraszać, wyłudzać i kraść - tylko to potrafią bandyci z gangu pruszkowskiego. Najgorsze, że wychodzą z więzień i wracają do zawodu - alarmuje "Życie Warszawy". Dwóch z nich wtargnęło do domu w Pruszkowie. Zanim zrabowali 160 tys. złotych, bezlitośnie skatowali małżeństwo.

Już kilka miesięcy temu kryminolodzy zapowiadali, że przestępcy z Pruszkowa wrócą do bandyckiego fachu. Będą brutalni, bo szybko chcą zarobić pieniądze - pisze "Życie Warszawy". Ich zapowiedź zaczyna się spełniać. Do jednorodzinnego domu przedsiębiorców z branży rolniczej w Pruszkowie wtargnęło o godzinie 3 nad ranem dwóch zamaskowanych mężczyzn.

"Zaatakowali, gdy małżeństwo chciało wyjechać do pracy" - opowiada "Życiu Warszawy" oficer policji. Najpierw sterroryzowali małżeństwo pistoletem i wtrącili do piwnicy. Tam skuli ich kajdankami, zakneblowali i zaczęli systematycznie torturować. "Kobiecie przystawili nóż do gardła. Mężczyznę bili po głowie patelnią, kopali go, chcieli się dowiedzieć, gdzie są ukryte kosztowności" - relacjonuje policjant. Zrabowali pieniądze w różnych walutach o wartości 160 tysięcy złotych.

Na szczęście hałas usłyszała córka maltretowanych, która wezwała policję. Policjantom udało się złapać jednego z oprawców, 35-letniego Dariusza Ś. ps. Śledź.

"Śledź" to bandyta związany z gangiem pruszkowskim od początku lat 90. Ma na koncie napady z bronią, kradzieże, porwania. W więzieniu spędził kilkanaście lat. Do odsiedzenia ma jeszcze dwa wyroki za brutalne rozboje. Ale areszt opuścił 18 grudnia. Dlaczego? Sąd uznał, że "Śledź" nie będzie przeszkadzał w procesie. Bandyta nie dostał też wezwania do więzienia, aby odbyć karę za inne przestępstwa - zauważa "Życie Warszawy".

Inne artykuły

Nowy rok szkolny w więziennych szkołach

05.09.2017

Tak jak w innych szkołach w Polsce, w Centrach Kształcenia Ustawicznego, funkcjonujących przy aresztach śledczych i zakładach karnych, rozpoczął się rok szkolny. Oficjalna inauguracja miała miejsce w Zakładzie Karnym we Włocławku. Nowy rok...

Czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego - jeśli pojawiła się w ostatnich dniach na dokonanie czynności?

31.08.2017

Pytanie jest proste i logiczne, odpowiedź… niekoniecznie: czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego — nawet jeśli wszyscy czekali do ostatniego momentu (na wniesienie skargi kasacyjnej) — bo skoro na coś mamy dwa...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Ustna umowa pożyczki

13.09.2017

Czy ustna umowa pożyczki jest ważna — a zwłaszcza czy pożyczkobiorca może być zobowiązany do zwrotu pieniędzy pożyczonych „na gębę”? Czy dowodem może być zapisana w kalendarzu pożyczkodawcy notatka — podpisana przez pożyczającego? (wyrok Sądu...

Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią - Konferencja

28.08.2017

Fundacja Court Watch Polska zaprasza wszystkich sędziów do udziału w konferencji pt. „Zaufanie budowane przez komunikację. Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią”, która odbędzie się pod patronatem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - SSN prof...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.