Wtorek 17 października 2017 Wydanie nr 3522

Gwałt zbiorowy - odpowiedzą przed sądem!

23.03.2009 / ebos.pl / policja.pl Gwałt zbiorowy - odpowiedzą przed sądem!  

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy latem 2007 roku najprawdopodobniej zgwałcili 20-letnią kobietę. Dziewczyna przez ten czas milczała, w obawie, że mężczyźni rozpowszechnią w Internecie zdjęcia zrobione podczas zgwałcenia. Obawiała się także gróźb, ale w końcu odważyła się i poinformowała o wszystkim Policję. Za zbiorowe zgwałcenie zatrzymanym grozi kara do 15 lat więzienia.

Latem 2007 roku, w jednej z miejscowości powiatu włoszczowskiego, dwóch młodych mężczyzn (wtedy w wieku 22 i 19 lat), dokonało zgwałcenia 18-letniej wówczas dziewczyny. Nastolatka mieszkała w sąsiedztwie sprawców. Dziewczyna bojąc się gróźb mężczyzn, a także tego, że rozpowszechnią zdjęcia zrobione podczas zgwałcenia, długo nie mówiła o tym nikomu. Dopiero w piątek, po namowie bliskiej osoby, przerwała milczenie. Wszystko opowiedziała policjantom.

Mundurowi szybko ustalili i natychmiast zatrzymali domniemanych sprawców oraz zabezpieczyli ich telefony komórkowe i komputery. Jak się okazało mężczyźni, przesyłali do Internetu i na inne telefony zdjęcia ze zgwałcenia.

Dzisiaj obaj staną przed obliczem sądu, który podejmie decyzję o ich aresztowaniu. Za zbiorowe zgwałcenie grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.