Czwartek 19 października 2017 Wydanie nr 3524

Kolejni złodzieje aut zatrzymani!

29.07.2009 / ebos.pl/policja.pl Kolejni złodzieje aut zatrzymani!  

30 zarzutów usłyszą trzej złodzieje aut, którzy zostali zatrzymani przez policjantów ze stołecznej "samochodówki". Działający w zorganizowanej grupie przestępczej mężczyźni wpadli w Łomiankach, Warszawie i Wyszkowie podczas kolejnej policyjnej akcji. Zatrzymani to 36-letni Artur Z. ps. Rudy, 47-letni Wiesław S. ps. Stopa i 35-letni Arkadiusz S. Zarzuca im się kradzieże samochodów, paserstwo i wymuszenia oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Dziś rano policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową KSP jednocześnie weszli do 5 mieszkań w Łomiankach, Warszawie i Wyszkowie. Z ich wiedzy wynikało, że mogą się w nich ukrywać członkowie grupy przestępczej, trudniącej się kradzieżami samochodów. Podczas przeszukania w ręce funkcjonariuszy wpadli 36-letni Artur Z. ps. Rudy, 47-letni Wiesław S. ps. Stopa i 35-letni Arkadiusz S. Jeden z nich ukrył się w łóżku. Na przesłuchanie policjanci dowieźli też 28-letniego Marka G. ps. Giełek, który jest odpowiedzialny za wymuszenia pieniędzy za zwrot skradzionych samochodów, a odsiaduje karę więzienia za wymuszenie rozbójnicze.

Jak się okazało, wszyscy zatrzymani byli paserami. Należeli do grupy przestępczej, która działała w powiatach nowodworskim i warszawskim zachodnim oraz na Żoliborzu i Bielanach. Mężczyznom zostanie przedstawionych 30 zarzutów za kradzieże samochodów, wymuszenia pieniędzy w zamian za zwrot kradzionych samochodów, paserstwo oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Najprawdopodobniej prokurator będzie wnioskował o tymczasowy areszt dla zatrzymanych.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia 200 zarzutów za kradzież 180 samochodów usłyszało czterech innych członków tej grupy. Wówczas policjanci zatrzymali 35-letniego Roberta P. ps. Suchy, 31-letniego Sebastiana P. ps. Gruby i 46-letni Jarosława K. ps. Masztalski, którzy tworzyli trzon grupy. Ponadto w ręce policjantów wpadł 53-letni Stanisław B. ps. Dziadzia - paser odpowiedzialny za przechowywanie skradzionych aut.

Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są dalsze zatrzymania.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.