Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

Kryminalni zaskoczyli kolejnego członka grupy z Wołomina

19.05.2009 / ebos.pl/policja.pl Kryminalni zaskoczyli kolejnego członka grupy z Wołomina  

Dzięki kryminalnym z Mokotowa dwóch kolejnych członków gangu wołomińskiego zostało aresztowanych. Policjanci zatrzymali ich po niebezpiecznym pościgu, bezpośrednio po kradzieży hondy z podziemnego garażu. Dopiero czołowe zderzenie z innym samochodem uniemożliwiło im dalszą ucieczkę. Wczoraj współpraca mokotowskich i stołecznych specjalistów zwalczających przestępczość samochodową zaowocowała zatrzymaniem kolejnego członka grupy. O jego losach dziś zdecyduje prokurator i sąd.

Pod koniec kwietnia kryminalni z Mokotowa ścigali niebezpiecznych przestępców po ulicach dzielnicy. Dostali informacje o złodziejach, którzy z jednego z ursynowskich garaży podziemnych, wyjeżdżają cudzą hondą. Specjaliści zwalczający przestępczość samochodową już wtedy podejrzewali, że odpowiedzialna za wszystko jest rozpracowywana przez nich grupa mężczyzn z Wołomina. To najprawdopodobniej jej członkowie są odpowiedzialni za kradzież części aut z całej Warszawy.

Na jednej z ulic Ursynowa zauważyli wartą ponad 60 tysięcy złotych skradzioną hondę i jadące za nią bmw. Kiedy kierowca hondy zorientował się, że jest ścigany, zaczął uciekał pod prąd, popełniając przy tym szereg wykroczeń. Kolejne załogi kryminalnych stały już przy bmw. Policjanci wezwali mężczyzn do opuszczenia pojazdu. Ci jednak, nie zważając na grożące niebezpieczeństwo, na wstecznym biegu uciekali pod prąd. Na kolejnym skrzyżowaniu czołowo zderzyli się z prawidłowo jadącym kierowcą suzuki. Złodzieje porzucili swój samochód i zaczęli uciekać.

Pierwszy w ręce mundurowych wpadł 32-letni kierowca bmw. Po kilku godzinach, z miejsca zamieszkania policjanci wyprowadzili jego 38-letniego wspólnika. W ich domach mundurowi znaleźli m.in. moduły do uruchamiania pojazdów, piloty do bram garażowych, części samochodowe oraz "łamaki".

Od tego czasu policjanci pracowali nad ustaleniem miejsca pobytu kolejnych mężczyzn. Wczoraj współpraca mokotowskich i stołecznych specjalistów zwalczających przestępczość samochodową, po raz kolejny przyniosła efekty. W ich ręce wpadł 32-letni mężczyzna. Zaskoczony i zdenerwowany, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, skąd ma gotówkę, znalezioną w jego domu. Pieniądze były ukryte w szafie.

Dwóch pierwszych z zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych. O tym, czy dołączy do nich Rafał R. zadecyduje dzisiaj prokurator i warszawski sąd. Śledczy pracują dalej nad całą sprawą. Ustalają m.in. właścicieli zabezpieczonych części samochodowych . Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.