Czwartek 19 października 2017 Wydanie nr 3524

Na policjanta, już od liceum

01.09.2008 / ebos/kgp Na policjanta, już od liceum  

Klasa o profilu policyjnym powstanie już od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. Autorski program kształcenia opracował zespół pod kierownictwem nauczyciela liceum a dwustronne porozumienie w tej sprawie zawarł komendant powiatowy Policji w Bełchatowie i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3. Głównym założeniem jej twórców jest to, aby absolwenci bardziej świadomie decydowali o swej zawodowej karierze i byli lepiej przygotowani do egzaminów wstępnych podczas doboru do policyjnej służby.

Dwustronne porozumienie w sprawie utworzenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie klasy o profilu policyjnym 29 sierpnia zawarli komendant powiatowy Policji w Bełchatowie kom. Krzysztof Michalski i dyrektor szkoły - pan Radosław Herudziński.

Rekrutacja młodzieży przebiegła pomyślnie i już od nowego roku szkolnego wybrani przez komendanta policjanci legitymujący się uprawnieniami pedagogicznymi pojawią się w szkole w zupełnie nowej dla siebie roli - nauczycieli. Autorski program kształcenia opracował zespół pod kierownictwem nauczyciela liceum - pana Janusza Góry.

Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów przygotowując się do przyszłego zawodu policjanta uczyć się będzie oprócz przedmiotów typowych dla liceum ogólnokształcącego także: podstaw prawa, kryminalistyki, rozszerzonego programowo przysposobienia obronnego - szczególnie w zakresie nauki o broni, strzelania, udzielania pomocy przedmedycznej oraz wychowania fizycznego, a w jego ramach walk obronnych. Uczniowie w czasie nauki odwiedzą też szkoły policyjne i zapoznają się z realiami policyjnej służby.

Założeniem twórców tej nietypowej klasy - objętej policyjnym patronatem przez bełchatowskich stróżów prawa jest, aby absolwenci bardziej świadomie decydowali o swej zawodowej karierze i byli lepiej przygotowani do egzaminów wstępnych podczas doboru do policyjnej służby.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.