Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

NIE dla głupoty rodziców!

26.07.2008 / ebos/kgp NIE dla głupoty rodziców!  

Czy nie nazbyt często, może nawet za często słyszymy o takich historiach jak poniżej ...

"Skarb" omal się nie ugotował

"Dzwonię, bo tu, przed Auchan, stoi szczelnie zamknięty samochód, a w środku jest maleńkie dziecko, całe czerwone, prawie ugotowane!" - zaalarmował ktoś o godz. 15.20 w piątek 25 lipca dyżurnego KMP w Płocku.
Informacja błyskawicznie została przekazana do komisariatu na Podolszycach – na terenie którego jest hipermarket oraz do pogotowia ratunkowego, na wypadek gdyby dziecku potrzebna była pomoc.

Policjanci, którzy prawie natychmiast znaleźli się na parkingu, znaleźli auto z zamkniętą wewnątrz maleńką dziewczynką. Przez megafon podali komunikat, że poszukiwani są opiekunowie dziecka. Matka pojawiła się niemal natychmiast. Zaraz przybyła też karetka. Lekarz zbadał dziewczynkę, na szczęście nic jej się nie stało. Funkcjonariusze mamę i córkę zabrali na komisariat.

Okazało się, że 24-letnia kobieta przyjechała na zakupy z półtoraroczną córeczką z gminy Wyszogród. Mówiła, że mała spała i dlatego nie chcąc jej budzić zostawiła ją w aucie. Nie przyszło jej do głowy, że przy panującym upale samochód mógł zamienić się w piekarnik, a dziecku mogło się coś stać.

Tym razem nie doszło do tragedii, ale przypominamy – w upale nie wolno zostawiać w zamkniętym samochodzie ani ludzi, ani zwierząt.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.