Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Nie ma pobłażania dla piratów drogowych

14.04.2009 / policja.pl / ebos.pl Nie ma pobłażania dla piratów drogowych  

Najpierw otrzymał 18 punktów karnych i 1000-złotowy mandat. Kilka minut później funkcjonariusze musieli kolejny raz ukarać kierowcę motocykla. Tym razem otrzymał 11 punktów karnych i 500-złotowy mandat. W tym samym czasie, w Latowiczu koło Mińska, inny motocyklista jadący bez tablic, bez uprawnień, po alkoholu, nie zatrzymał się na polecenie policjanta, a próbując uciekać wjechał w grupę uczestników wieczornej procesji. 82-letni mężczyzna zginął na miejscu, a siedem osób, w tym motocyklista, z obrażeniami trafiło do szpitala.

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Latowicz w powiecie mińskim. Jak ustalono, kierujący motocyklem jechał od strony Wielgolasu bez tablic rejestracyjnych. Gdy policjant zabezpieczający procesję Drogi Krzyżowej latarką próbował go zatrzymać, ten nie tylko nie zareagował, ale jeszcze zwiększył prędkość. Policjant musiał odskoczyć na pobocze drogi, aby uniknąć potracenia. Niestety motocyklista wjechał w grupę uczestników procesji. Jeden z nich 82-letni Tadeusz K. zginął na miejscu. Siedem osób, w tym motocyklista i pasażer, z obrażeniami trafiło do okolicznych szpitali. Po przeprowadzonych badaniach trzech uczestników procesji, kierujący motocyklem i pasażer pozostali w szpitalu na obserwacji.

O wypadku powiadomiono prokuratora rejonowego w Mińsku Mazowieckim. Na miejscu przeprowadzono oględziny. Przesłuchano świadków. Po przeprowadzonych badaniach w szpitalu okazało się, że motocyklista był pijany. Miał 1,3 promila alkoholu we krwi. Jechał bez wymaganych uprawnień do prowadzenia motocykli.

Około północy inny motocyklista został przyłapany na ul. Witrażowej w Warszawie. Najpierw policjanci ruchu drogowego nałożyli mu 18 punktów karnych i 1000-złotowy mandat za jazdę z nadmierną prędkością, przejechanie dwóch skrzyżowań na czerwonym świetle i skręcanie z pasa do jazdy na wprost. Na tym jednak nie koniec. Kilka minut później ponownie został zatrzymany. Tym razem otrzymał 11 punktów karnych i 500 złotych mandatu. Stracił tym samym prawo jazdy.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.