Sobota 24 czerwca 2017 Wydanie nr 3407

Nierzetelna firma utylizacyjna-Policja znalazła 50 tys.paczek papierosów bez akcyzy

29.08.2008 / ebos/kgp Nierzetelna firma utylizacyjna-Policja znalazła 50 tys.paczek papierosów bez akcyzy  

Blisko 50 tys. paczek papierosów bez akcyzy znaleźli wczoraj chełmscy policjanci do walki z przestępczością gospodarczą na terenie firmy utylizacyjnej. Nielegalny towar, który zgodnie z protokołem zniszczenia nie powinien istnieć, ukryty był specjalnie przygotowanych głębokich studzienkach. Policjanci zatrzymali jednego z właścicieli firmy. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na ponad 125 tys. złotych.

Wczoraj po południu policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Chełmie pojawili się na terenie jednej z firm zajmującej się likwidacją między innymi wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze pojawili się tam bezpośrednio po dostawie papierosów przywiezionych przez pracowników Urzędu Celnego. Tir, który przywiózł towar do zniszczenia, został już rozładowany i odjechał z terenu firmy.

Policjanci weszli do hali firmy – na miejsce przeznaczone do niszczenia papierosów. Ich podejrzenia skupiły się na stojących na podłodze złożonych paletach. Kiedy funkcjonariusze odsunęli je, zobaczyli właz prowadzący do studzienki odpływowej. Po jego otwarciu w specjalnie przygotowanej, głębokiej na ponad 6 metrów skrytce leżały worki z papierosami.

W sumie na terenie firmy policjanci ujawnili trzy takie skrytki z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Wszystkie skrytki, w których złożone były worki, dodatkowo zamaskowane były podwójnymi płytami. Dla niepoznaki na drugiej wewnętrznej płycie naklejono atrapę śmieci imitujących dno. W sumie z wnętrza studzienek policjanci wydobyli około 50 tys. paczek papierosów, które zgodnie protokołem zniszczenia nie powinny już istnieć.

Papierosy trafiły do chełmskich magazynów. Jak się okazało, skrytki były bardzo pojemne, z jednej ładowano pełnego busa papierosów.

Policjanci ustalili, że wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wynosi wstępnie 125 tys. zł. 45-letni współwłaściciel firmy, który ukrywał papierosy przed zniszczeniem został zatrzymany. Funkcjonariusze przesłuchują także pracowników jego firmy. Policjanci ustalają, jaka była dalsza droga nielegalnego, ukrytego przed zniszczeniem towaru. Sprawdzane są różne wątki tej sprawy.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.