Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

"Patriotyczni", ale odpowiedzą za kradzież

12.11.2008 / ebos/kgp  

W Kielcach monitoring miejski uchwycił moment, w którym dwaj młodzi mężczyźni kradli ze słupa flagi państwowe. Podobnie stołeczny monitoring zarejestrował kradzież flag z budynku. Zatrzymany mężczyzna stwierdził, że jest patriotą i chciał, aby powiewały one na drzwiach jego garażu. Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi.

Około godziny 22:00 jedna z kamer monitoringu miejskiego w Kielcach uchwyciła moment, kiedy dwaj mężczyźni próbują "wdrapać" się na słup i zdjąć z niego flagi. Obsługa monitoringu natychmiast o całym zajściu powiadomiła dyżurnego Policji. Ten na miejsce zdarzenia wysłał najbliższy patrol. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat, którzy w kieszeniach bluz mieli schowane ściągnięte parę minut wcześniej dwie flagi.

Obaj młodzi mężczyźni byli nietrzeźwi, każdy z nich miał po około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni tłumaczyli się, że flagi chcieli zabrać do swoich domów. Teraz za swój wyczyn odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Może im grozić nawet do roku pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący służbę w Warszawie zostali skierowani przez radiooperatora w okolice Placu Szembeka. Operator kamer miejskiego monitoringu dostrzegł, jak młody człowiek kradnie flagę państwową z budynku Poczty Polskiej i odchodzi się w stronę ulicy Księdza Sztuki.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Dosłownie po kilku minutach mundurowi dostrzegli mężczyznę, który mocował biało-czerwone płótno na drzwiach garażu. Druga flaga wisiała już na sąsiednich drzwiach. 21-letni Grzegorz K. był pijany i bardzo zdenerwowany policyjną interwencją. Nie chciał wykonywać poleceń wydawanych przez mundurowych. Twierdził, że nie zrobił nic złego. Jest patriotą i to z tego właśnie powodu ukradł flagi. Chciał mieć narodowe symbole na własnym garażu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli flagi i zatrzymali Grzegorza K. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Dziś policjanci z dochodzeniówki przedstawia mu zarzut. Odpowie za kradzież.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.