Wtorek 17 października 2017 Wydanie nr 3522

Pedofil poszukiwany przez Interpol zatrzymany w USA

09.05.2008 / ebos/kgp  Pedofil poszukiwany przez Interpol zatrzymany w USA  

Mężczyzna poszukiwany przez Interpol w związku z molestowaniem seksualnym chłopców w wieku od 6 do 10 lat został zatrzymany w Stanach Zjednoczonych. Wszystko dzięki pomocy internatuów. Polska policja i media również włączyły się w akcję poszukiwawczą przestępcy. Zatrzymanie nastąpiło zaledwie dwa dni po rozpoczęciu akcji w Internecie.

Interpol ogłosił, że podejrzany o pedofilię mężczyzna, którego zdjęcia opublikowano w ostatnich dniach na całym świecie w internecie, został zatrzymany w stanie New Jersey w USA.
Interpol ujawnił tożsamość zatrzymanego - jest nim 58-letni Wayne Nelson Corliss, z zawodu aktor, używający scenicznego nazwiska Casey Wane. Podejrzewa się go o wykorzystanie w latach 2000-2001 w Azji Południowo-Wschodniej trzech chłopców w wieku od 6 do 10 lat.

Zatrzymanie nastąpiło zaledwie po dwóch dniach po rozpoczęciu w internecie kampanii poszukiwania podejrzanego. Służby wykorzystały zdjęcia, które mężczyzna wysyłał pocztą elektroniczną. W 2006 roku natrafiła na nie policja w Norwegii. Później odkryto około 800 fotografii pedofila; wszystkie ukazywały te same ofiary i miejsca.

Zorganizowana przez Interpol w ubiegłym roku podobna akcja zakończyła się sukcesem. Dzięki opublikowaniu zdjęć podejrzanego w internecie udało się schwytać i postawić przed sądem kanadyjskiego pedofila Christophera Neila.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.