Czwartek 29 czerwca 2017 Wydanie nr 3412

Pięc miesięcy dobrej roboty - mocne uderzenie CBŚ w narkobiznes

01.07.2008 / ebos/kgp Pięc miesięcy dobrej roboty - mocne uderzenie CBŚ w narkobiznes  

Prawie 20 milionów złotych – tyle na działaniach Centralnego Biura Śledczego stracił biznes narkotykowy w Polsce w ciągu pięciu miesięcy tego roku.

Dziesiątki kilogramów przejętych środków odurzających to efekt konsekwentnej i czasami wielomiesięcznej pracy policjantów tego biura. Policjanci zlikwidowali 8 nielegalnych laboratoriów.
Między innymi 67 kilogramów amfetaminy, 113 tysięcy tabletek ekstazy, 40 kilogramów haszyszu, 58 kilogramów marihuany, 75 kilogramów heroiny i 2 kilogramy kokainy zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku. Funkcjonariusze szacują, że wartość zabezpieczonych przez nich narkotyków sięga prawie 20 milionów złotych.

Odzyskanie takich ilości narkotyków to w głównej mierze efekt konsekwentnej i wielomiesięcznej pracy policjantów CBŚ, którzy zajmują się zwalczaniem narkobiznesu w Polsce. Coraz lepsze rozpoznanie w świecie przestępczym, skuteczne metody pracy operacyjnej, docieranie do hurtowników i wytwórców narkotyków przekładają się na dziesiątki przeprowadzonych w tym roku realizacji i w setki kilogramów zabezpieczonych środków odurzających, które nie trafią do szkół, dyskotek i na ulice. A to z kolei jest poważnym ciosem w światek narkotykowy, który odczują przestępcy zajmujący się tego rodzaju biznesem.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali 8 nielegalnych laboratoriów, w których produkowane były narkotyki. W trakcie tych realizacji policjanci zabezpieczyli między innymi półprodukty i sprzęt do ich produkcji. Na tym jednak nie poprzestali.

25 czerwca funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 13 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem i przemytem narkotyków na dużą skalę. Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie bandy w ciągu 6 lat zdołali wprowadzić na rynek około 70 kilogramów środków odurzających.

16 czerwca 11 podejrzanych trafiło do aresztu po akcji przeprowadzonej przez CBŚ. I w tym przypadku grupa zajmowała się obrotem narkotykami na dużą skalę. Liczyli na bezkarność swojego działania, nie spodziewali się uderzenia policjantów. Grupa miała na swoim koncie także uprowadzenia, rozboje i spalenie samochodu.

7 czerwca funkcjonariusze zlikwidowali plantację marihuany ukrytą w podziemnym silosie. W trakcie tej realizacji w ich ręce na gorącym uczynku wpadło dwóch handlarzy, którzy próbowali sprzedać 6 kilogramów narkotyków.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.