Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Pieniądze dla "strażnika treści"

21.10.2009 / ebos/nauka w polsce Pieniądze dla  

Milion czterysta tysięcy złotych unijnego dofinansowania otrzyma elektroniczny system Plagiat.pl, który umożliwia m.in. kontrolę antyplagiatową prac studenckich.

Pieniądze zostaną przeznaczone na integrację elektronicznych systemów obsługi studentów uczelni niepublicznych z systemem Plagiat.pl. Fundusze zostały przyznane w ramach działania "8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka".

"Otrzymanie dotacji z UE jest dla nas wymiernym świadectwem wsparcia działań na rzecz poprawy jakości kształcenia w Polsce. Wierzymy, że dzięki naszemu przedsięwzięciu jakość kształcenia w kraju, a szczególnie prace nad zabezpieczeniami antyplagiatowymi, osiągną poziom przynajmniej dorównujący poziomowi zabezpieczeń oferowanych przez uczelnie zachodnioeuropejskie i amerykańskie" - deklaruje dr Sebastian Kawczyński, prezes Plagiat.pl.

Serwis Plagiat.pl istnieje od połowy 2003 roku. Świadczy usługi zarówno dla szkół wyższych, firm komercyjnych, jak i instytucji publicznych. Zajmuje się nie tylko dostarczaniem rozwiązań informatycznych, lecz także tworzeniem, wdrażaniem i ewaluacją procedur antyplagiatowych. Władzom uczelni umożliwia zarówno kontrolę antyplagiatową prac studenckich, jak i ich ochronę przed nieuprawnionym wykorzystywaniem.

System chroni przed plagiatowaniem prace powstające na 88. uczelniach, w tym w najbardziej renomowanych szkołach prywatnych i publicznych. Są to m. in. Uniwersytety Ekonomiczne w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu; Szkoła Główna Handlowa w Warszawie; Warszawski Uniwersytet Medyczny; Uniwersytet Medyczny w Łodzi; Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego; Akademia Medyczna w Gdańsku; Uniwersytet Warszawski; WSHiP im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie; Collegium Civitas oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka - z którego Plagiat.pl otrzymał fundusze - to unijny program, który ma unowocześnić polską gospodarkę poprzez finansowanie innowacyjnych projektów i prac badawczo-rozwojowych.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.