Czwartek 29 czerwca 2017 Wydanie nr 3412

Pijani kierowcy biją kolejne rekordy!!! Apelujemy o rozsądek!

14.06.2009 / wp.pl / ebos.pl Pijani kierowcy biją kolejne rekordy!!! Apelujemy o rozsądek!  

W długi weekend na polskich drogach w 503 wypadkach zginęły 53 osoby, a 648 zostało rannych. Od środy policjanci zatrzymali aż 2101 pijanych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji. W porównaniu do podobnego weekendu z zeszłego roku liczba ofiar będzie większa - przyznaje policja.

Dla porównania między 21-25 maja w 2008 r. - w 557 wypadkach zginęły 53 osoby, a 747 zostało rannych. Wówczas policja zatrzymała 2105 pijanych kierowców.

Jak poinformował nadkom. Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego KGP, pełne dane dotyczące wypadków mijającego długiego weekendu policja będzie mogła przekazać w poniedziałek rano.

"Mimo to już wiadomo, że ten weekend przyniósł więcej ofiar zdarzeń drogowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Krzysztof Hajdas
ten weekend przyniósł więcej ofiar zdarzeń drogowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Liczba wypadków drogowych również będzie większa"
- powiedział Hajdas wieczorem.

"Niepokojącym jest fakt, że zwiększyła się znacząco liczba osób prowadzących po alkoholu. W ubiegłym roku przez 5 dni policjanci zatrzymali 2105 nietrzeźwych kierujących. Teraz, po czterech dniach wiemy, że ta liczba będzie przekroczona" - dodał Hajdas.

Jak mówił funkcjonariusz, najtragiczniejszy wypadek wydarzył się w nocy ze środy na czwartek w województwie pomorskim, podczas którego rozpędzone BMW uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęło pięciu młodych mężczyzn w wieku od 16 do 21 lat.

"Na drogach zginęli także motocykliści. W czwartek doszło do co najmniej czterech wypadków śmiertelnych z ich udziałem. Apelujemy do kierowców aut osobowych o zwrócenie szczególnej uwagi na jednoślady. Motocyklista w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans" - podkreślił Hajdas.

Hajdas przypomniał także, że w czasie weekendu ofiarą śmiertelną wypadku drogowego był poseł Marian Goliński.

Zdaniem Krzysztofa Hajdasa z wydziału prasowego KGP, najczęstsze przyczyny wypadków drogowych to alkohol oraz nadmierna prędkość. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach oraz o niewyprzedzanie "na trzeciego".

Hajdas zapewnił, że policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem powracających do późnych godzin nocnych. Jak podkreślił, policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach w całym kraju, m.in. będą sprawdzać nie tylko trzeźwość kierowców, ale i stan techniczny pojazdów oraz na przykład to, czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.