Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

Plantacja marihuany zlikwidowana

27.03.2009 / ebos.pl / policja.pl Plantacja marihuany zlikwidowana  

Zachodniopomorscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego, zlikwidowali plantację marihuany. Śledczy znaleźli oprócz narkotyków amunicję oraz broń. Za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

To już kolejna plantacja marihuany zlikwidowana w zachodniopomorskiem. Tym razem policjanci z Łobza, wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego, odkryli w jednym z budynków na terenie miasta plantację narkotyków. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad półtora kilograma marihuany. Ponadto w czasie przeszukania znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy, broń gazową oraz 75 sztuk amunicji.

Funkcjonariusze od dłuższego czasu pracowali nad sprawą związaną z narkotykami. Wszystkie zebrane przez policjantów informacje poprzedzone były szeroko zakrojoną pracą operacyjną. W środę dane te potwierdziły się w całości. Nad ranem policjanci weszli na posesję mieszczącą się na terenie Łobza. W domu, który był w trakcie budowy, w jednym z pomieszczeń piwnicznych, znaleźli plantację marihuany.

W pomieszczeniu o powierzchni około 25 m2 znajdowała się plantacja narkotyków. Pomieszczenie było ocieplone styropianem oraz wyłożone folią aluminiową. Znajdowały się tam instalacje elektryczne z lampami solarowymi, a ponadto urządzenia grzewcze i nawadniające. Funkcjonariusze, przeszukując dom odkryli w sumie ponad 650 gramów amfetaminy, 1600 gramów marihuany, broń gazową oraz 75 sztuk amunicji. Całość została zabezpieczona. Podobnie stało się z urządzeniami służącymi do uprawy roślin.

Właściciel to 61-letni mieszkaniec Łobza. Kilka dni wcześniej został on zatrzymany przez szwedzką Policję podczas próby przekroczenia granicy z pół kilograma amfetaminy. To właśnie był sygnał dla policjantów, że uzyskiwane przez nich informację są prawdziwe. Obecnie mężczyzna przebywa w szwedzkim areszcie.

Za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz posiadanie broni mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.