Środa 28 czerwca 2017 Wydanie nr 3411

Podejrzany o zabójstwo kobiety w areszcie!

05.07.2009 / ebos.pl/policja.pl Podejrzany o zabójstwo kobiety w areszcie!  

20-letni mieszkaniec Łodzi podejrzany o zabójstwo 26-letniej kobiety został tymczasowo aresztowany. Tylko dzięki wnikliwej pracy śledczych i szczegółowej analizie śladów ujawnionych na miejscu przestępstwa zebrano materiał dowodowy obciążający 20-latka. W piątek mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, a w sobotę stanął przed obliczem sądu. Za popełnioną zbrodnię grozi mu surowa kara.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 lipca. W godzinach wieczornych 41-letni mężczyzna wraz ze swoją 26-letnią konkubiną schronili się przed deszczem w porzuconym samochodzie. Siedzącą parę zauważył 20-letni łodzianin i zaproponował im nocleg „na melinie” u swojego znajomego. Zaprowadził oboje do kamienicy przy ul. Staszica.

W mieszkaniu znajdował się 63-letni właściciel i jego 51-letni kolega. Cała piątka zaczęła pić tanie wino. W pewnym momencie 20-latek zaproponował kobiecie, że pokaże jej wnękę na strychu kamienicy, gdzie będzie mogła przenocować z konkubentem. Wspólnie poszli obejrzeć lokum. Chwilę później 41-letni łodzianin zauważył przeciągającą się nieobecność przyjaciółki i poszedł w ślad za nią na strych. Tam znalazł ciało 26-latki – kobieta była częściowo rozebrana, leżała twarzą do podłogi w kałuży krwi, zaś towarzyszący jej 20-latek niepostrzeżenie wymknął się ze strychu.

41-latek powiadomił Policję o śmierci swojej konkubiny. Przybyli na miejsce policjanci z komisariatu V zebrali ślady i zatrzymali do wyjaśnienia wszystkich czterech uczestników alkoholowej libacji. Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali szczegółowo przesłuchani. Niestety każdy z nich podawał inny przebieg wydarzeń, a i ich zeznania nie układały się logiczny ciąg. Wówczas do rozwikłania tej zagadki w komisariacie V Policji powołano specjalną grupę śledczą.

Policjanci założyli kilka wersji zdarzenia i przez wiele godzin analizowali zebrane ślady. Sekcja zwłok wykazała, że 26-letnia kobieta zmarła wskutek krwiaka podtwardówkowego spowodowanego obrażeniami głowy. 3 lipca śledczy ustalili, że ofiara została pobita przez 20-letniego łodzianina i przekazali dowody prokuraturze.

Prokurator przesłuchał na tę okoliczność 20-latka i przedstawił mu zarzut zabójstwa, a następnie wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla zabójcy. 4 lipca mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo 26-letniej łodzianki grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.