Poniedziałek 20 listopada 2017 Wydanie nr 3556

Podejrzany o zabójstwo kobiety w areszcie!

05.07.2009 / ebos.pl/policja.pl Podejrzany o zabójstwo kobiety w areszcie!  

20-letni mieszkaniec Łodzi podejrzany o zabójstwo 26-letniej kobiety został tymczasowo aresztowany. Tylko dzięki wnikliwej pracy śledczych i szczegółowej analizie śladów ujawnionych na miejscu przestępstwa zebrano materiał dowodowy obciążający 20-latka. W piątek mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, a w sobotę stanął przed obliczem sądu. Za popełnioną zbrodnię grozi mu surowa kara.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 lipca. W godzinach wieczornych 41-letni mężczyzna wraz ze swoją 26-letnią konkubiną schronili się przed deszczem w porzuconym samochodzie. Siedzącą parę zauważył 20-letni łodzianin i zaproponował im nocleg „na melinie” u swojego znajomego. Zaprowadził oboje do kamienicy przy ul. Staszica.

W mieszkaniu znajdował się 63-letni właściciel i jego 51-letni kolega. Cała piątka zaczęła pić tanie wino. W pewnym momencie 20-latek zaproponował kobiecie, że pokaże jej wnękę na strychu kamienicy, gdzie będzie mogła przenocować z konkubentem. Wspólnie poszli obejrzeć lokum. Chwilę później 41-letni łodzianin zauważył przeciągającą się nieobecność przyjaciółki i poszedł w ślad za nią na strych. Tam znalazł ciało 26-latki – kobieta była częściowo rozebrana, leżała twarzą do podłogi w kałuży krwi, zaś towarzyszący jej 20-latek niepostrzeżenie wymknął się ze strychu.

41-latek powiadomił Policję o śmierci swojej konkubiny. Przybyli na miejsce policjanci z komisariatu V zebrali ślady i zatrzymali do wyjaśnienia wszystkich czterech uczestników alkoholowej libacji. Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali szczegółowo przesłuchani. Niestety każdy z nich podawał inny przebieg wydarzeń, a i ich zeznania nie układały się logiczny ciąg. Wówczas do rozwikłania tej zagadki w komisariacie V Policji powołano specjalną grupę śledczą.

Policjanci założyli kilka wersji zdarzenia i przez wiele godzin analizowali zebrane ślady. Sekcja zwłok wykazała, że 26-letnia kobieta zmarła wskutek krwiaka podtwardówkowego spowodowanego obrażeniami głowy. 3 lipca śledczy ustalili, że ofiara została pobita przez 20-letniego łodzianina i przekazali dowody prokuraturze.

Prokurator przesłuchał na tę okoliczność 20-latka i przedstawił mu zarzut zabójstwa, a następnie wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla zabójcy. 4 lipca mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo 26-letniej łodzianki grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Po śladach do przestępcy

20.11.2017

Na podstawie śladów butów jak po nitce do kłębka można dojść do sprawcy zdarzenia. Bo każde obuwie w trakcie użytkowania nabiera charakterystycznych cech. – Są to cechy indywidualne i niepowtarzalne. Na ich podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.