Czwartek 22 czerwca 2017 Wydanie nr 3405

Podsumowanie sytuacji na drogach po świątecznym weekendzie

02.11.2009 / ebos/kgp Podsumowanie sytuacji na drogach po świątecznym weekendzie  

Podczas trzech dni świątecznego weekendu doszło do 299 wypadków drogowych, w których zginęły 33 osoby, a 374 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1217 nietrzeźwych kierujących. Porównując te liczby z danymi z analogicznego okresu 2008 r., możemy powiedzieć, że w tym roku było znacznie bezpieczniej. Miała na to wpływ praca prawie 10 tys. policjantów, którzy od trzech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Policja ma też nadzieję, że jej apele trafiają do kierujących, którzy dzięki temu jeżdżą coraz spokojniej.

Piątek
W miejscowości Ścieki w woj. łódzkim zginęły dwie osoby, a dwie zostały ciężko ranne po tym jak samochód, którym podróżowały uderzył w drzewo. Kierujący mercedesem busem, jadąc w kierunku Łodzi, stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca busa i siedzący z przodu pasażer ponieśli śmierć na miejscu. Pozostali dwaj pasażerowie są ranni, ich stan jest ciężki.

W Jastrzębcu niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego w wypadku drogowym zginęła jedna osoba. Kierowca fiata seicento z nieustalonej jeszcze przyczyny zjechał na przeciwny pas wprost przed nadjeżdżającą ciężarówkę, z którą zderzył się czołowo. Zginął na miejscu.

Sobota
Około godziny 1.30 w nocy policjanci z Lubania otrzymali informację, że kierowca TIR-a, który tankował na jednej z okolicznych stacji paliw, prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze policji i straży granicznej szybko zlokalizowali pojazd. Zatrzymali go do kontroli w okolicach miejscowości Jałowiec. Kierowcą TIR-a okazał się 55-letni obywatel Rumunii. Podczas kontroli wyraźnie było czuć od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu. Kierowca został zatrzymany, a samochód zabezpieczono na parkingu. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

W m. Czernica w województwie świętokrzyskim 26-letnia kobieta, kierująca fordem fiesta, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, uderzyła w forda modeno. Siła uderzenia była tak duża, że ford modeno został zepchnięty z drogi i przygnieciony przez fiestę do drzewa. Kierowca modeno zginął na miejscu, dwie kobiety z fiesty trafiły do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Nieopodal poznańskiego cmentarza na Miłostowie auto wjechało pod tramwaj. Do wypadku doszło po tym, jak kierująca czerwonym fiatem kobieta skręcając nie zauważyła, że z jej lewej strony nadjeżdża tramwaj. Tramwaj nie był w stanie wyhamować, uderzył w samochód i przesunął go kilkadziesiąt metrów po torach. W samochodzie – oprócz kierowcy – jechały jeszcze dwie osoby (w tym kilkuletnie dziecko w foteliku). Wszyscy trafili do szpitala. Ich stan jest stabilny. Do wypadku doszło na jednej z głównych dróg prowadzących do największego w Poznaniu cmentarza na Miłostowie. Zderzenie auta z tramwajem spowodowało korki oraz wstrzymanie ruchu tramwajów. Po godzinie odblokowano tory.

Niedziela

W Bielanach pod Wrocławiem Policja próbowała zatrzymać do kontroli kierowcę opla. W jego samochodzie brakowało bowiem świateł. Kierujący na widok radiowozu zaczął uciekać. Jechał pod prąd lewym pasem. Nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Przed wjazdem do Wrocławia stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Samochód uderzył w drzewo. Kierowca w stanie ciężkim, z obrażeniami klatki piersiowej, trafił do szpitala.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.