Niedziela 19 listopada 2017 Wydanie nr 3555

Policja poszukuje oszusta Andrzeja Zawadzkiego

10.11.2008 / ebos/kgp Policja poszukuje oszusta Andrzeja Zawadzkiego  

Policjanci poszukują 60-letniego Andrzeja Zawadzkiego. Mężczyzna ten pochodzi z Zakopanego, a do końca 2007 roku miał mieszkać na terenie Warmii i Mazur, w okolicach Olecka, w Ełku. Andrzej Zawadzki jest poszukiwany czterema listami gończymi za oszustwa.

Białostocki Sąd Okręgowy wyraził zgodę na publikację w mediach komunikatu o poszukiwaniach Andrzeja Zawadzkiego. Ten 60-latek nie mający zameldowania pochodzi z Zakopanego. Do końca 2007 roku miał mieszkać na terenie Warmii i Mazur, w okolicach Olecka – miejscowość Ciche i w Ełku.

60-latek jest poszukiwany czterema listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Olecku, Zakopanem, Białymstoku i Ełku za oszustwa.

Andrzej Zawadzki wspólnie z innymi osobami na terenie całego kraju zakładał spółki, które służyły mu do popełniania przestępstw. Były to między innymi: FHU. " REZON" Sp.J. Stalowa Wola ul. Kwiatkowskiego 2, "ALKO-POL" sp. z O.O. Cichy 3a, Gm. Świętajno, "KAW" sp. z O.O. Ełk ul. Nadjeziorna 2F/1.

60-latek ogłaszał się w lokalnej prasie. Nabywał zadłużone spółki prawa handlowego, a następnie działał na ich szkodę – wyprzedawał ich towar i majątek, ściągając należności i nie płacąc zobowiązań, zaciągając nowe zobowiązania nie informując kontrahentów o narastającej złej kondycji finansowej firmy. W czasie przestępczej działalności Andrzej Zawadzki wprowadzał do spółek nowe osoby prawne i fizyczne. W Ełku założył także firmę o nazwie „KAW” sp. z O.O. Miała ona świadczyć usługi deweloperskie. Jednak 60-latek przyjął zaliczki od chętnych i nie wywiązał się z zawartych umów narażając pokrzywdzonych na poważne straty finansowe.

Spółki Andrzeja Zawadzkiego, także te fikcyjne, służyły poszukiwanemu do wystawiania fałszywych dokumentów – zaświadczeń o zarobkach, faktur VAT oraz wyłudzania od innych firm towarów i pieniędzy.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące Andrzeja Zawadzkiego, jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z policjantami z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie pod nr tel. (89) 522 – 55 – 52, (89) 522 – 55 – 49 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr 997, 112.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Prawo na kliknięcie myszki

27.10.2017

Skomplikowane orzeczenia sądowe czy zawiłe akty prawne już wkrótce mogą być nieco bardziej przyjazne nawet dla laika. Prawnicy i informatycy łączą siły, pracując nad systemem informacji, dzięki któremu każdy z nas łatwo wyszuka np. aktualne...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.