Środa 28 czerwca 2017 Wydanie nr 3411

Policja poszukuje oszusta Andrzeja Zawadzkiego

10.11.2008 / ebos/kgp Policja poszukuje oszusta Andrzeja Zawadzkiego  

Policjanci poszukują 60-letniego Andrzeja Zawadzkiego. Mężczyzna ten pochodzi z Zakopanego, a do końca 2007 roku miał mieszkać na terenie Warmii i Mazur, w okolicach Olecka, w Ełku. Andrzej Zawadzki jest poszukiwany czterema listami gończymi za oszustwa.

Białostocki Sąd Okręgowy wyraził zgodę na publikację w mediach komunikatu o poszukiwaniach Andrzeja Zawadzkiego. Ten 60-latek nie mający zameldowania pochodzi z Zakopanego. Do końca 2007 roku miał mieszkać na terenie Warmii i Mazur, w okolicach Olecka – miejscowość Ciche i w Ełku.

60-latek jest poszukiwany czterema listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Olecku, Zakopanem, Białymstoku i Ełku za oszustwa.

Andrzej Zawadzki wspólnie z innymi osobami na terenie całego kraju zakładał spółki, które służyły mu do popełniania przestępstw. Były to między innymi: FHU. " REZON" Sp.J. Stalowa Wola ul. Kwiatkowskiego 2, "ALKO-POL" sp. z O.O. Cichy 3a, Gm. Świętajno, "KAW" sp. z O.O. Ełk ul. Nadjeziorna 2F/1.

60-latek ogłaszał się w lokalnej prasie. Nabywał zadłużone spółki prawa handlowego, a następnie działał na ich szkodę – wyprzedawał ich towar i majątek, ściągając należności i nie płacąc zobowiązań, zaciągając nowe zobowiązania nie informując kontrahentów o narastającej złej kondycji finansowej firmy. W czasie przestępczej działalności Andrzej Zawadzki wprowadzał do spółek nowe osoby prawne i fizyczne. W Ełku założył także firmę o nazwie „KAW” sp. z O.O. Miała ona świadczyć usługi deweloperskie. Jednak 60-latek przyjął zaliczki od chętnych i nie wywiązał się z zawartych umów narażając pokrzywdzonych na poważne straty finansowe.

Spółki Andrzeja Zawadzkiego, także te fikcyjne, służyły poszukiwanemu do wystawiania fałszywych dokumentów – zaświadczeń o zarobkach, faktur VAT oraz wyłudzania od innych firm towarów i pieniędzy.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące Andrzeja Zawadzkiego, jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z policjantami z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie pod nr tel. (89) 522 – 55 – 52, (89) 522 – 55 – 49 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr 997, 112.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.