Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

Policjanci na misji

27.10.2008 / ebos/kgp Policjanci na misji  

Co tydzień polscy policjanci służący na misji w Liberii kupują żywność dzieciom z domu dziecka w Caldwell. Dzieci wspomoże też Caritas Polska, który przeznaczył 2 tys. dolarów na wyprawki szkolne. W liberyjskiej Monrowii służy 3 polskich policjantów. Jak widać, nie tylko pomagają lokalnej policji, ale również dzieciom, które padły ofiarą domowych waśni.

Celem kontyngentu jest współudział w ustanawianiu sprawnie i skutecznie działających służb porządku publicznego w Republice Liberii. Do zadań polskich policjantów należy: doradztwo, asysta i szkolenie Liberyjskiej Policji Narodowej. Polscy policjanci służbę pełnią na stanowiskach: szefa grupy dochodzeniowo - śledczej oraz doradców policji ds. zabezpieczenia imprez masowych i bezpieczeństwa placówek dyplomatycznych a także szkolenia kadry dowódczej oddziałów prewencji.

Policjanci zajmują się nie tylko pracą zawodową. Zaangażowali się w pomoc dzieciom z domu dziecka w Caldwell. Co tydzień kupują jedzenie i słodycze dla najmłodszych ofiar krwawego konfliktu (trwająca kilkanaście lat wojna pochłonęła 150 tys. istnień ludzkich i spowodowała ogromną falę uchodźców, a także kryzys humanitarny w regionie.) Największą radość sprawiają polskim funkcjonariuszom uśmiechy na twarzach dzieci….
W pomoc humanitarną zaangażował się również Caritas Polska. 2 tys. dolarów zostanie przeznaczonych na wyprawki szkolne dla dzieci.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.