Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Policjanci przechwycili 4,5 kg marihuany

02.07.2009 / ebos.pl/policja.pl Policjanci przechwycili 4,5 kg marihuany  

Ełccy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, zabezpieczyli 4,5 kilograma marihuany. Dzięki pracy policjantów na rynek nie przedostał się susz o wartości prawie 130 tys. złotych. W ręce kryminalnych wpadł obywatel Holandii oraz trzech mieszkańców Ełku.


Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że do Polski ma przyjechać samochód, którym będzie przewożona znaczna ilość środków odurzających. Ełccy kryminalni, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, natychmiast zajęli się tą sprawą i w poniedziałek - kilka kilometrów przed Ełkiem - zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda mondeo.

Autem kierował obywatel Holandii. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli torbę turystyczną, w której znajdowały się dwa hermetycznie zamknięte worki. Po otwarciu pakunków okazało się, że wewnątrz ukryta była marihuana o wadze prawie 4 kilogramów. W mieszkaniu 40-letniego Holendra funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 porcji marihuany.

Na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez policjantów prokurator przedstawił 40-letniemu Holendrowi zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków z Holandii do Polski oraz wprowadzenia do obrotu środków odurzających. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Ełku na wniosek Policji i Prokuratury aresztował Holendra na 3 miesiące.

Do tej sprawie policjanci zatrzymali jeszcze trzy osoby. W mieszkaniu 17-latka i 25-latka, mieszkańców Ełku, urządzona była plantacja nielegalnych roślin. Łącznie policjanci zabezpieczyli 23 krzaki konopi indyjskich. Dodatkowo przechwycono 377 gramów gotowego do sprzedaży suszu. Ponadto w pomieszczeniu, gdzie odnaleziono narkotyki, policjanci zabezpieczyli również wagę, przyrządy do uprawy konopi oraz 10 tysięcy złotych.

17-latek usłyszał zarzuty uprawy i handlu marihuaną. Sąd Rejonowy w Ełku zastosował wobec niego dozór policyjny. Podejrzany będzie musiał stawiać się w komendzie cztery razy w tygodniu. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jego o 8 lat starszy brat usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. 25-latkowi grozi kara nawet 2-letniego więzienia.

W sprawie został zatrzymany również 28-letni diler. Prokurator przedstawił mu zarzut sprzedaży marihuany małoletnim. Sąd Rejonowy w Ełku aresztował 28-latka na 3 miesiące.

Łącznie w powyższej sprawie policjanci zabezpieczyli prawie 4,5 kilogramy marihuany o wartości czarnorynkowej na kwotę około 130 tys. złotych.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.