Wtorek 27 czerwca 2017 Wydanie nr 3410

Policyjny festyn "Niebiescy dzieciom 2008"

15.06.2008 / ebos/kgp Policyjny festyn  

Festyn "Niebiescy dzieciom 2008"
Na terenach poznańskiej Areny, jak co roku odbył się festyn charytatywny "Niebiescy Dzieciom 2008". I jak co roku całość zebranych środków przekazana zostanie na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Wymagającym Leczenia Chirurgicznego przy Szpitalu Klinicznym nr 5 w Poznaniu. Impreza, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, zorganizowana została przez policjantów, strażaków, strażników miejskich, piłkarzy Lecha, przedsiębiorców małych i dużych oraz wielu innych ludzi dobrej woli, chcących pomóc dzieciom dotkniętym chorobą. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych oraz ich rodziców.

Organizatorzy zadbali o to by zarówno dzieci i młodzież jak i dorośli znaleźli atrakcje dla siebie. Dla młodszych pociech zorganizowano szereg gier i zabaw oraz konkursów. Tu każde dziecko otrzymało nagrodę. Duże zainteresowanie i sympatię wzbudzały konie policyjne oraz psy służbowe Izby Celnej i Policji. Oblegane też było stoisko Straży Miejskiej. Były również również pokazy sprzętu i wyszkolenia strażaków.

Pogoda wyjątkowo dopisała, dzięki czemu setki naszych milusińskich mogło podczas imprezy wspaniale się bawić. Każdy dzieciak mógł znaleźć coś dla siebie - od turniejów piłki nożnej i koszykówki, przez konkursy rysunkowe, układanki, zawody w kręceniu "hula hop-em", a na trasie rowerowej skończywszy.

Wszyscy ciekawscy mieli możliwość zbadania centymetr po centymetrze jak wyglądają wewnątrz radiowozy policyjne, armatki wodne, oraz wozy strażacki. Bardzo dużą widownię zebrał, jak zwykle, pokaz psów policyjnych, które w kilka sekund rozbrajały groźnych przestępców. Sporą atrakcją dla najmłodszych była możliwość jazdy na policyjnych koniach.

Przez cały czas trwania festynu , nad bezpieczeństwem uczestników, tych najmłodszych, czuwały maskotki Straży Miejskiej i Policji. Imprezę zakończyła licytacja różnych przedmiotów ofiarowanych przez organizatorów, z której dochód również przeznaczony zostanie dla chorych dzieci.

Wspominając sobotni festyn nie sposób podziękować przedstawicielom wielu firm, których wymienienie byłoby niezmiernie trudną rzeczą z uwagi na ich liczebność. Jako policjanci dziękujemy im wszystkim! Dziękujemy za pomoc, dziękujemy za wsparcie finansowe i techniczne, dziękujemy nawet za najdrobniejsze wsparcie, dzięki któremu ów festyn mógł się odbyć. Dziękujemy także Poznaniakom, którzy i tym razem nie zawiedli przychodząc pod poznańską Arenę i przekazując datki na rzecz chorych dzieci.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.