Czwartek 23 listopada 2017 Wydanie nr 3559

Policyjny festyn "Niebiescy dzieciom 2008"

15.06.2008 / ebos/kgp Policyjny festyn  

Festyn "Niebiescy dzieciom 2008"
Na terenach poznańskiej Areny, jak co roku odbył się festyn charytatywny "Niebiescy Dzieciom 2008". I jak co roku całość zebranych środków przekazana zostanie na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Wymagającym Leczenia Chirurgicznego przy Szpitalu Klinicznym nr 5 w Poznaniu. Impreza, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, zorganizowana została przez policjantów, strażaków, strażników miejskich, piłkarzy Lecha, przedsiębiorców małych i dużych oraz wielu innych ludzi dobrej woli, chcących pomóc dzieciom dotkniętym chorobą. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych oraz ich rodziców.

Organizatorzy zadbali o to by zarówno dzieci i młodzież jak i dorośli znaleźli atrakcje dla siebie. Dla młodszych pociech zorganizowano szereg gier i zabaw oraz konkursów. Tu każde dziecko otrzymało nagrodę. Duże zainteresowanie i sympatię wzbudzały konie policyjne oraz psy służbowe Izby Celnej i Policji. Oblegane też było stoisko Straży Miejskiej. Były również również pokazy sprzętu i wyszkolenia strażaków.

Pogoda wyjątkowo dopisała, dzięki czemu setki naszych milusińskich mogło podczas imprezy wspaniale się bawić. Każdy dzieciak mógł znaleźć coś dla siebie - od turniejów piłki nożnej i koszykówki, przez konkursy rysunkowe, układanki, zawody w kręceniu "hula hop-em", a na trasie rowerowej skończywszy.

Wszyscy ciekawscy mieli możliwość zbadania centymetr po centymetrze jak wyglądają wewnątrz radiowozy policyjne, armatki wodne, oraz wozy strażacki. Bardzo dużą widownię zebrał, jak zwykle, pokaz psów policyjnych, które w kilka sekund rozbrajały groźnych przestępców. Sporą atrakcją dla najmłodszych była możliwość jazdy na policyjnych koniach.

Przez cały czas trwania festynu , nad bezpieczeństwem uczestników, tych najmłodszych, czuwały maskotki Straży Miejskiej i Policji. Imprezę zakończyła licytacja różnych przedmiotów ofiarowanych przez organizatorów, z której dochód również przeznaczony zostanie dla chorych dzieci.

Wspominając sobotni festyn nie sposób podziękować przedstawicielom wielu firm, których wymienienie byłoby niezmiernie trudną rzeczą z uwagi na ich liczebność. Jako policjanci dziękujemy im wszystkim! Dziękujemy za pomoc, dziękujemy za wsparcie finansowe i techniczne, dziękujemy nawet za najdrobniejsze wsparcie, dzięki któremu ów festyn mógł się odbyć. Dziękujemy także Poznaniakom, którzy i tym razem nie zawiedli przychodząc pod poznańską Arenę i przekazując datki na rzecz chorych dzieci.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Po śladach do przestępcy

20.11.2017

Na podstawie śladów butów jak po nitce do kłębka można dojść do sprawcy zdarzenia. Bo każde obuwie w trakcie użytkowania nabiera charakterystycznych cech. – Są to cechy indywidualne i niepowtarzalne. Na ich podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.