Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

Polscy więźniowie zapracowali na Kryształową Wagę

21.06.2009 / ebos/ms Polscy więźniowie zapracowali na Kryształową Wagę  

Polska okazała się bezkonkurencyjna w konkursie „Kryształowa Waga Wymiaru Sprawiedliwości”, organizowanym przez Dyrekcję Generalną Wymiaru Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa Komisji Europejskiej oraz Dyrekcję Praw Człowieka i Spraw Prawnych Rady Europy. Najważniejsza europejska nagroda przyznawana jest instytucjom promującym i ulepszającym działania systemu publicznego wymiaru sprawiedliwości w krajach członkowskich Unii Europejskiej i Rady Europy. Polskę reprezentowała Służba Więzienna, która przedstawiła swój projekt „Wolontariat skazanych w Polsce”. To nowatorska forma współpracy z hospicjami i domami pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku, polegającą na zatrudnianiu osób pozbawionych wolności jako wolontariuszy niosących pomoc osobom najbardziej potrzebującym.
- Konkurencja była bardzo silna – przyznała prof. Beata Gruszczyńska, zasiadająca w jury konkursu. – Nasz projekt okazał się jednak najlepszy. Zdobyliśmy większość głosów – dodała.
Gen. Paweł Nasiłowski - Dyrektor Generalny Służby Więziennej odebrał nagrodę 5 czerwca br., w trakcie plenarnego spotkania Forum Wymiaru Sprawiedliwości w Brukseli. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentował ją Ministrowi Sprawiedliwości – Andrzejowi Czumie.
- Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed Służbą Więzienną jest przywracanie skazanych społeczeństwu. To zadanie niezwykłe trudne – przyznał Minister. – Programy, takie jak ten nagrodzony, zadanie to niezwykle skutecznie realizują – dodał.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.