Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Poszukiwany oszust okradający "na wnuczka"

21.05.2008 / ebos/kgp  Poszukiwany oszust okradający  

Świętokrzyscy policjanci poszukują mężczyzny w wieku około 42–45 lat, który podejrzany jest o wyłudzenie 20 tys. zł od małżeństwa ze Starachowic metodą "na wnuczka". Poszukiwany mężczyzna mógł w podobny sposób oszukać inne osoby z terenu województwa świętokrzyskiego, a także z Polski południowej i centralnej.

Do całego zdarzenia doszło 16 maja w Starachowicach. Do starszego małżeństwa zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako członek rodziny i poprosił o pożyczkę. Pieniądze, jak twierdził, potrzebne mu były na zakup samochodu. Kilka godzin później pod domem małżeństwa pojawił się mężczyzna, któremu seniorzy przekazali 20 tys. zł. Kiedy zorientowali się, że padli ofiarą oszusta, natychmiast powiadomili o wszystkim policjantów.

Poszukiwany przez starachowickich funkcjonariuszy mężczyzna jest w wieku około 42-45 lat. Ma około 180 cm wzrostu i krępą sylwetkę ciała. Włosy czarne, krótkie, proste. Twarz owalną, cerę śniadą. W chwili popełnienia przestępstwa ubrany był w czapkę typu "bejsbolówka" oraz niebieskie spodnie dżinsowe. Miał również ciemny, krótki zarost oraz wąskie wąsy.

Z ustaleń policjantów wynika, że poszukiwany mężczyzna mógł w podobny sposób oszukać inne osoby zamieszkałe nie tylko na terenie województwa świętokrzyskiego, ale także na terenie Polski południowej i centralnej.

Policja świętokrzyska zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego o kontakt z komendą powiatową Policji w Starachowicach pod numerami telefonów: 041/276-02-16, 041/276-02-15, 041/276-02-32 lub z każdą inną jednostką na terenie kraju pod numerem 997.

Informację można również anonimowo przekazać pod policyjny numer telefonu zaufania: 0-800-559-975.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.