Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

Poszukiwany sprawca napadu na bank, zatrzymany

23.09.2008 / ebos/ksp Poszukiwany sprawca napadu na bank, zatrzymany  

Policjanci z Woli na ul. Powstańców Śląskich zatrzymali poszukiwanego sprawcę do piątkowego usiłowania napadu na placówkę bankową. 23-letni Mariusz W. wpadł po tym, jak zauważył go będący po służbie policjant z Woli, który poinformował dyżurnego KSP. Policjanci znaleźli przy nim kominiarkę, nóż, pałkę teleskopową i broń, której najprawdopodobniej użył do napadu.

Do napadu doszło w miniony piątek. Wtedy to, o godzinie 17.45 do placówki w Warszawie przy ul. Kaliskiego wszedł mężczyzna maskując twarz poprzez naciągnięcie jakiego materiału, wyjął broń palną – najprawdopodobniej rewolwer, z której oddał strzał w ścianę ponad głową jednej z kasjerek i zażądał wydania pieniędzy. Dwie pozostałe kasjerki uciekły na zaplecze, a do trzeciej sprawca ponownie zwrócił się z żądaniem pieniędzy. Kasjerki z zaplecza powiadomiły Policję i uruchomiły alarm. Sprawca słysząc sygnał alarmu wyszedł z banku i oddalił się w się w kierunku ul. Kocjana.

Policjanci przesłuchali świadków i bardzo szczegółowo przeanalizowali zapis monitoringu placówki bankowej. Kamery bardzo wyraźnie zarejestrowały twarz przestępcy przed bankiem jak również jego zachowanie w placówce. Informacja i zdjęcia z kamer monitoringu dotarły do wszystkich jednostek Policji.

Dzisiaj przed południem policjant z Woli będący po służbie idąc ul. Powstańców Śląskich zauważył w pobliżu jednej z placówek bankowych, mężczyznę odpowiadającego wyglądem sprawcy piątkowego napadu. Informację o swoich podejrzeniach błyskawicznie przekazał dyżurnemu komendy stołecznej Policji, który natychmiast na miejsce skierował patrol policyjny. Dalej wszystko potoczyło się błyskawicznie. Policjanci zatrzymali kompletnie zaskoczonego 23-letniego Mariusza W. Podczas przeszukania znaleźli przy nim kominiarkę, nóż, pałkę teleskopową i broń, której mężczyzna użył najprawdopodobniej podczas piątkowego napadu.

Mariusz W. od niespełna roku zamieszkuje w Warszawie, a pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego, wcześniej nie był notowany w policyjnej bazie danych. Jak stwierdził napadu chciał dokonać, bo nie ma pieniędzy na jedzenie. Wcześniej w Warszawie pracował jako pracownik ochrony osób i mienia w hipermarkecie. Jednak z wykształceniem zawodowym nie mógł znaleźć lepszej pracy.

Mężczyzna jutro trafi do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut usiłowania rozboju z użyciem broni. Policjanci z wydziału terroru kryminalnego i zabójstw sprawdzają, czy Mariusz W. nie ma na swoim koncie innych przestępstw.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.