Wtorek 17 października 2017 Wydanie nr 3522

Produkował i handlował narkotykami

24.07.2009 / ebos.pl/policja.pl Produkował i handlował narkotykami  

Policjanci CBŚ, wspólnie z Wydziałem Realizacyjnym KGP, zatrzymali 46-latka podejrzanego o wytwarzanie narkotyków i obrót nimi. To kontynuacja sprawy, w ramach której w październiku ub.r. funkcjonariusze pod Łukowem na Lubelszczyźnie zlikwidowali laboratorium do wytwarzania amfetaminy. Do tej sprawy policjanci zatrzymali w sumie pięć osób. Zarzuca się im wytwarzanie i obrót 12 kg narkotyków.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Początek sprawy sięga ubiegłego roku, kiedy to dzięki współpracy kilku zarządów CBŚ Komendy Głównej Policji pod koniec października namierzono w małej miejscowości pod Łukowem na Lubelszczyźnie niewielkie laboratorium. Policjanci ustalili, ze 58-letni Mieczysław M., mieszkaniec Warszawy, za pomocą nowatorskiej metody usiłował wyprodukować amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany, a laboratorium zlikwidowane.

Śledczy ustalili, że przestępca, który był jednocześnie laborantem i producentem, nie działał sam. Kolejne ustalenia doprowadziły do zatrzymania pozostałych osób powiązanych z wytwarzaniem i obrotem narkotykami. W ręce śledczych wpadli dwaj mieszkańcy Warszawy: 60-letni Mariusz W., 42-letni Piotr Sz. oraz 43-letni Marek N. z woj. pomorskiego. Wszyscy zatrzymani posiadają bogatą przeszłość kryminalną.

Wczoraj w ręce policjantów z CBŚ wpadł kolejny – piąty przestępca. Na ulicach centrum Warszawy rozegrały się sceny jak z gangsterskiego filmu. Funkcjonariusze CBŚ przy pomocy policjantów z Wydziału Realizacyjnego KGP, którzy użyli granatu hukowego, zatrzymali samochód, a w nim 46-letniego Krzysztofa O. Mężczyzna dzisiaj jest doprowadzany do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Śledczy są pewni, że mężczyzna ma na koncie obrót ponad 5,5 kg narkotyków.

Jak ustalono do tej pory, przez ręce przestępców przeszło w sumie około 12 kg narkotyków: amfetaminy, kokainy, heroiny i haszyszu. Wszyscy czterej mężczyźni nadal pozostają w aresztach. Zarzuca się im wprowadzanie narkotyków do obrotu, udział w ich obrocie oraz organizowanie produkcji.

Przestępcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.