Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Rośnie gospodarka, rosną obroty kancelarii prawnych

09.08.2008 / ebos/rzeczpospolita Rośnie gospodarka, rosną obroty kancelarii prawnych  

Dane finansowe największych polskich firm prawniczych obsługujących przedsiębiorstwa za 2007 r. pokazują, że był to już kolejny od 2004, rok wzrostu sprzedaży usług prawniczych. Wynikom sprzyjają dobra kondycja polskiej gospodarki i rosnący popyt biznesu na usługi kancelarii oraz obsługa dużych klientów międzynarodowych.
Największe obroty w 2007 r. zanotowało polskie biuro międzynarodowej kancelarii Clifford Chance. To pierwsza firma prawnicza w historii tej branży w Polsce, która przekroczyła 100 mln zł obrotów.

Na niewątpliwy sukces kancelarii, pracował zespół stu prawników (połowa to adwokaci i radcowie). Kancelaria ta w ostatnim rankingu „Rz” została uznana za najlepszą w dziedzinie prawa bankowego i finansowego oraz w obsłudze rynków nieruchomości.

- Pracowaliśmy bardzo intensywnie na rynku nieruchomości, a także przy transakcjach finansowania, fuzji i przejęć oraz związanych z tym sporach sądowych. Tych transakcji w ubiegłym roku było więcej niż w 2006. Zwykle były to duże i skomplikowane sprawy, za które wynagrodzenia są wysokie – powiedział dla „Rzeczpospolitej” Grzegorz Namiotkiewicz, partner w kancelarii.

Na drugim miejscu uplasowała się CMS Cameron McKenna, najliczebniejsza międzynarodowa kancelaria w Polsce ( prawie 120 prawników).

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.