SQL Error

SQLSTATE[HY000]: General error: 23 Out of resources when opening file '/tmp/#sql_a20_0.MAI' (Errcode: 24 "Too many open files") DESCRIBE visitors_2017_10; /var/www/ebos.pl/index.php at line 91

SQL Error

SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near ':)' at line 1 INSERT INTO visitors_2017_10 () VALUES (:); /var/www/ebos.pl/index.php at line 91
Sprawdź czy Twój mecenas jest prawdziwy!
Niedziela 22 października 2017 Wydanie nr 3527

Sprawdź czy Twój mecenas jest prawdziwy!

27.09.2009 / ebos/kgp Sprawdź czy Twój mecenas jest prawdziwy!  

Policjanci z I komisariatu w Lublinie zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o prowadzenie kancelarii prawnej i doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem swoich klientów. Mieszkaniec gm. Końskowola podając się za mecenasa oszukał trzy osoby przywłaszczając w ten sposób kwotę 45 tys. złotych. Ponadto 31-latkowi zarzuca się podrobienie wyroku sądowego, który przedstawił swojemu klientowi jako prawdziwy. Za te przestępstwa grozi kara 8 lat więzienia.

Policjantów o oszuście powiadomił jego klient. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec Warszawy korzystał z usług jednej z lubelskich kancelarii prawnych. Tam udzielił pełnomocnictwa do prowadzenia sprawy odzyskania długów, 31-letniemu właścicielowi podającemu się za mecenasa. Za tą usługę wpłacił na jego konto 20 tys. złotych. Po pewnym czasie zleceniodawca otrzymał od właściciela kancelarii kserokopię wyroku sądowego, w którym była zawarta informacja o pozytywnym przebiegu procesu. Kiedy 31-latek zgłosił się z tym dokumentem do komornika sądowego, okazało się że żadna rozprawa nie była prowadzona a wyrok, który trzymał w ręku był podrobiony. Wtedy o fakcie oszustwie Policję.

Okazało się, że nie był on jedynym pokrzywdzonym. Do prokuratury zgłosiło się również małżeństwo z gm. Kazimierz Dolny. Wpłacili oni na konto 31-latka 25 tys. złotych. Kwota ta miała pokryć koszty związane z przeprowadzeniem postępowania sądowego związanego ze sprawami finansowymi. Ponieważ właściciel kancelarii przedstawiał się jako mecenas, udzielili mu w swojej sprawie pełnomocnictwa. Kiedy zorientowali się, że zostali oszukani, poinformowali prokuraturę.

Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że 31-latek prowadził kancelarię prawną w centrum Lublina. Tam najprawdopodobniej udzielał klientom porad prawnych. Mężczyzna pomimo, że posiadał wykształcenie prawnicze nie miał uprawnień do przyjmowania zleceń jako mecenas, za którego się podawał. Teraz mundurowi sprawdzą czy w ten sposób nie zostały oszukane także inne osoby.

Funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego Pawła S. w policyjnym areszcie. Zabezpieczyli również jego komputer oraz dokumenty jakimi się posługiwał. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator. Za oszustwo grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.