Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

Sytuacja na drogach po dwóch dniach weekendu

12.06.2009 / ebos.pl/policja.pl Sytuacja na drogach po dwóch dniach weekendu  

Policjanci w całym kraju, w ciągu 48 godzin odnotowali 288 wypadków drogowych, w których zginęło 32 osoby, a 365 zostało rannych. Niestety więcej niż zwykle zatrzymano nietrzeźwych kierujących. W ciągu dwóch dni liczba ta sięgnęła 1055 osób. Przed nami kolejne dni wypoczynku i niedzielne powroty. Policjanci apelują przede wszystkim o rozsądek.


Policjanci przez dwa dni mijającego tzw. długiego weekendu prowadzili wzmożone kontrole w całym kraju. Niestety, w tym czasie doszło do wielu tragicznych wypadków drogowych. W województwie pomorskim rozpędzone bmw uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęli młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 21 lat. To był najtragiczniejszy wypadek, jeśli chodzi o liczbę ofiar. Ofiarą śmiertelną wypadku drogowego jest również poseł na Sejm RP Marian Goliński. Nadal poszukiwany jest kierowca toyoty, która brała udział w wypadku i została porzucona kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

Na drogach giną również motocykliści. Minionej doby doszło do co najmniej czterech wypadków śmiertelnych z ich udziałem. Apelujemy do kierowców aut osobowych o zwrócenie szczególnej uwagi na jednoślady. Motocyklista w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans!

Przed nami piątek, sobota i niedzielne powroty. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na warunki atmosferyczne, które są zmienne i dostosowanie do nich prędkości.

Alkohol oraz nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Niestety wiele z nich kończy się tragicznie. Zanim siądziemy za kierownicą po alkoholu czy też mocniej wciśniemy pedał gazu, zastanówmy się o czym mówią przydrożne krzyże!

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.