Sobota 23 września 2017 Wydanie nr 3498

Tak "transportować" zwierząt nie wolno

28.10.2008 / ebos/kgp Tak  

W jednym z poznańskich oddziałów firmy kurierskiej w czasie segregowania przesyłek pracownik zauważył, że jeden z kartonów został uszkodzony. Natychmiast podjął decyzję o przepakowaniu paczki. Po otwarciu jej nie wierzył własnym oczom, gdy ujrzał dwie jaszczurki.

W firmie kurierskiej pracownik zauważył, że jedna z paczek jest uszkodzona. Mężczyzna podjął decyzję, że przesyłkę należy przepakować. Po otwarciu uszkodzonego kartonu pracownik zaniemówił z wrażenia. Okazało się, że wewnątrz znajdują się dwie jaszczurki. O znalezisku natychmiast zostało poinformowane kierownictwo firmy.

W związku z zaistniałą sytuacją niezwłocznie o zdarzeniu został poinformowany dyżurny Policji. Na miejsce został wysłany technik i dochodzeniowcy. Po zebraniu dokładnych informacji okazało się, że nadawca owej paczki wysłał tego samego dnia jeszcze pięć innych. Przesyłki te zostały już rozdysponowane kurierom, którzy zawieźli je do innych województw.

Na chwilę obecną wiadomo, że paczka która miała trafić do odbiorcy z okolic Łodzi również zawierała żywą zawartość. W kartonie znaleziony został gekon tygrysi. Zawartość przesyłek, które zostały wysłane do różnych miejsc w Polsce zostanie również sprawdzona.

Mężczyzna który nadał paczki złamał zarówno przepisy dotyczące przewozów w firmie kurierskiej jak i sposobu transportu zwierząt określonego ściśle w Ustawie o Ochronie Zwierząt. O sankcjach karnych zdecyduje Prokuratura.

Inne artykuły

Nowy rok szkolny w więziennych szkołach

05.09.2017

Tak jak w innych szkołach w Polsce, w Centrach Kształcenia Ustawicznego, funkcjonujących przy aresztach śledczych i zakładach karnych, rozpoczął się rok szkolny. Oficjalna inauguracja miała miejsce w Zakładzie Karnym we Włocławku. Nowy rok...

Czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego - jeśli pojawiła się w ostatnich dniach na dokonanie czynności?

31.08.2017

Pytanie jest proste i logiczne, odpowiedź… niekoniecznie: czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego — nawet jeśli wszyscy czekali do ostatniego momentu (na wniesienie skargi kasacyjnej) — bo skoro na coś mamy dwa...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Ustna umowa pożyczki

13.09.2017

Czy ustna umowa pożyczki jest ważna — a zwłaszcza czy pożyczkobiorca może być zobowiązany do zwrotu pieniędzy pożyczonych „na gębę”? Czy dowodem może być zapisana w kalendarzu pożyczkodawcy notatka — podpisana przez pożyczającego? (wyrok Sądu...

Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią - Konferencja

28.08.2017

Fundacja Court Watch Polska zaprasza wszystkich sędziów do udziału w konferencji pt. „Zaufanie budowane przez komunikację. Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią”, która odbędzie się pod patronatem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - SSN prof...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.