Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Tanie dokumenty samochodu - policja z Kielc zatrzymała trzech diagnostów

08.10.2008 / ebos/kgp Tanie dokumenty samochodu - policja z Kielc zatrzymała trzech diagnostów  

Policjanci z Kielc zatrzymali trzech diagnostów w wieku od 35 do 45 lat mieszkańców powiatu kieleckiego. Mężczyznom zarzuca się przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za poświadczanie nieprawdy w dowodach rejestracyjnych. Sprawy dotyczą badań technicznych różnych samochodów bez ich rzeczywistej kontroli.

Dwóch z mężczyzn policjanci zatrzymali na terenie jednej z kieleckich stacji kontroli pojazdów, w której byli zatrudnieni. Trzeci w ręce stróżów prawa wpadł, gdy nie spodziewając się niczego przebywał jeszcze w swoim domu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni przynajmniej od roku przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za pozytywne badania diagnostyczne różnych samochodów, bez ich rzeczywistej kontroli. Za pozytywne załatwienie sprawy "klienci" płacili im od 15 do 20 złotych . Zdarzało się, że za korzystne załatwienie sprawy wystarczała butelka wysokoprocentowego alkoholu. Wobec "przedsiębiorczych" diagnostów zostały już zastosowane dozory policyjne i poręczenia majątkowe w kwocie od 2 do 3 tysięcy złotych.

Takie działanie nieuczciwych "kontrolerów" doprowadziło do tego, że pojazdy, które dopuszczali do ruchu, stwarzały zagrożenie na drodze dla wszystkich jej uczestników. Za przestępstwo, którego się dopuścili, może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.